Вести

Струмичанецот Трајче Ѓоргиев во четврток ќе биде…
Се бараше решение за постојниот далековод, кој…
Во одлуките е прецизиран и износот со…
На интернационалната карневалска вечер ќе учествуваат 22…
Премиерна изведба на претставата „Дали да платам,…
Општина Струмица ја привршува теренската проценка на…
Утре (вторник, 17 февруари), ќе има прекин…
Со транспаренти и свирежи протестот на средношколците…
Се молат граѓаните да се придружуваат кон…
41 годишен Ѓорѓи Иванов, избегал од ќелијата…
Младите струмичани, не правејќи разлика кој на…
Утре (недела), премиера на претставата „Дали да…
И покрај тоа што КК „Струмица“ во…
Тие денеска во центарот на градот Струмица
Изложбата ја отвори директорот на НУЦК „Антон…
Оваа година подигнавме околу 15 хектари десертни…
Свети Трифун е покровител на љубовта, на…
Во понеделник, 16 февруари, во периодот од…