Вести

Фудбалскиот клуб „Академија Пандев“ од Струмица информира…
Каролина Дончева, член на Извршниот одбор на…
СВР Струмица информира дека вчера околу 15…
Скоро во целата држава утринава температурите се…
Утрово околу 05:00 часот во селото Сарај,…
Од ЈПКД „Комуналец“ информираат дека поради дефект…
Православните верници денеска го празнуваат Свети Јован…
Попладнево кај Габровски водопади се случи сообраќајна…
Синоќа почина сестра Лујза Стојчева, сестра Евхаристинка,…
26-годишниот Трајче Серафимовски од Струмица беше најбрзиот…
Струмичанецот Сашко Митев, кој е дел од…
Православните верници денеска го слават Богојавление -…
СВР Струмица информира дека синоќа во доцните…
Синоќа во хотелот „Вила Парк“ во Струмица,…
ФК „Беласица“ од Струмица официјално се засили…
Секторот за внатрешни работи од Струмица во…
Поранешниот фудбалер на фудбалските клубови „Беласица“, „Брегалница“,…