Вести

Струмичката Православна Епархија информира и со особена…
Струмичките одбојкари славеа над Шкендија со 3:0,…
Изложба на фотографии од Ерусалим направени од…
Противпожарната единица на Струмица јавува дека денеска…
Полициски службеници од СВР Струмица синоќа во…
Денеска попладне на 64-годишна возраст ненадејно почина…
„Во деновите кога ние Православните Христијани го…
Претседателот на Советот на општина Струмица, Марјан…
Православните и католичките верници од Струмица го започнаа славењето…
Градоначалникот на општина Струмица, Костадин Костадинов во…
Големиот македонски уметник со светско реноме Киро Урдин…
Во рамки на одбележувањето на традиционалната Недела…
Синоќа околу 21:00 часот на раскрсницата со…