Вести

Утре, (четврток, 28 април), во 19:30 часот,…
Струмичката Православна Епархија информира и со особена…
Струмичките одбојкари славеа над Шкендија со 3:0,…
Изложба на фотографии од Ерусалим направени од…
Противпожарната единица на Струмица јавува дека денеска…
Полициски службеници од СВР Струмица синоќа во…
Денеска попладне на 64-годишна возраст ненадејно почина…
„Во деновите кога ние Православните Христијани го…
Претседателот на Советот на општина Струмица, Марјан…
Православните и католичките верници од Струмица го започнаа славењето…
Градоначалникот на општина Струмица, Костадин Костадинов во…