Вести

Граѓанското движење „Аваја“ известува дека мониторингот на…
Синоќа околу 01:30 часот по полноќ во…
Здружението „Борка - за секој нов ден“…
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија…
СВР Струмица информира дека вчера околу 08:45…
Директорот на струмичката компанија „ЖИКОЛ“, Никола Пандев…
Црн густ чад ги вознемири жителите на…
Осум пожарникари-спасители од Противпожарната единица на Струмица,…
Општина Струмица обезбеди нова противпожарна опрема и…
Боби Ѓошиќ вработен во Секторот Музичка дејност…
Министерството за здравство информира дека во изминатите…
Позитивни ученици со Ковид-19, но дел и…
Министерот за здравство Венко Филипче на денешната…
Вчера околу 13:50 часот на регионалниот пат …
На денешната вонредна владина седница е прогласена…