Вести

На денешната прес конференција претседателот на ОК…
Денеска околу 13:30 часот во близина на…
Најдобриот македонски одбојкар, струмичанецот Никола Ѓоргиев следната…
Македонскиот капитен Горан Пандев од Амстердам денеска…
Македонскиот одбојкарски репрезентативец, струмичанецот Филип Маџунков ќе…
Познатиот актер Марин Бабиќ синоќа во Амфитеатарот…
Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните,…
Во изминатото деноноќие во Струмица е регистриран…
Денеска Отсекот за превенција при Секторот за…
Градоначалникот на општина Струмица, Коста Јаневски денеска…
Струмица денеска беше домаќин на четвртото Државно…
Иницијативниот одбор на иницијативата „Култура или Фис-култура“,…
Владата на денешната 79-та седница ги прифати…
Граничниот премин Ново Село - Златарево на…