Вести

ЈПКД „Комуналец“ во соработка со специјализирана фирма…
Регистрирани се 15 нови случаи на коронавирус…
СВР Струмица вчера до Основно јавно обвинителство…
Владата на Република Северна Македонија на предлог…
Новата книга за деца од познатиот македонски…
За 24 часа регистрирани се 72 нови…
Во изминатото деноноќие потврдени се 53 нови…
Портпаролот на СДСМ и до неодамна пратеник,…
ЈПКД „Комуналец“ Струмица ги известува сите граѓани…
ЕВН Македонија донира 200.000 евра на Министерството…
Министерството за здравство информира дека на Клиниката…
По долго и тешко боледување денеска почина…