Вести

Општинската организација на Црвен крст во Струмица,…
Традиционално, веќе 25-та години, викендот во хотел…
Групацијата Трафигура преку својата подружница, инвестициската групација…
СВР Струмица информира дека на 16-ти февруари…
ФК „Беласица“ од Струмица и ФК „Победа“…
Одбојкарите на Струмица предводении од стратегот Кире…
ФК „Академија Пандев“ со победа го започна…
Утрово во Струмица измерени -4°C, најстудено било…
Девојките на ОК „Наковски Волеј“ од Струмица
Вчера околу 19:00 часот, 17-годишна девојка од…
Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо…
Струмичка Беласица и официјално ги промовираше петте…
Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо…
Филип Трајановски е нов играч на ФК…
Јавното претпријатие „Паркиралишта Струмица“ започна со градежните…
Мотоциклист е тешко повреден откако паднал во…