Вести

Градоначалникот Костадин Костадинов под чија надлежност се…
По повод празникот Воксресение Христово, Скопскиот бискуп и струмичко-скопски епарх монс. Киро Стојанов, синоќа служеше воскресна света Литургија во Катедралната црква „Пресвето Срце Исусово“ во Скопје. Со бискупот Стојанов сослужуваа катедралниот парох дон Паво Шекерија, бискупскиот канцелар отец Марјан Ристов, деканот о. д-р Зоран И Стојанов и фра Марио Цифрак. Велигденското бдение започна со благослов на огнот пред катедралата и внесување на воскресната свеќата во катедралата. Бискупот скопски и струмичко-скопски епарх,…
На предлог на претседателот на СДСМ, Димитар…
На предлог на претседателот на СДСМ, Димитар…
„Пласман за зелката има, протестот е насочен…
„Денешната активност е вовед во градежната офанзива…
Се ограничува продажбата на сончогледово масло во…
Синоќа околу 22:50 часот на локалниот пат…
Струмица ќе биде домаќин на Државната традиционална…