Вести

Фестивалот на камерен театар „Ристо Шишков“ единствената…
Актерот од театарот на Вировитица, Хрватска, Драшко…
Ученици од „Хелен Дорон“ во Струмица, беа…
Македонската одбојкарска селекција го развиори македонското знаме…
Од ЈПКД „Комуналец“ Струмица информираат дека утре,…
Поради дефект на водоводната мрежа, без вода…
Македонските претставници освоија 11 медали од кои…
СВР Струмица поднесе кривична пријава против Т.К.…
Од вечерва во Изложбениот салон на Центарот…
Струмица празнува! Утрово на Спомен костурницата над…
Струмица денеска ја одбележува 75-та годишнина од…
Пожарот кој настана во куќа на улицата…
Градоначалникот на Струмица, Коста Јаневски, на својата…
Денеска околу 15:30 часот екипа на Противпожарната…
Се делат канти за отпад на домаќинства…
Утре Струмица празнува, го слави Денот на…