Вести

На плоштадот „Гоце Делчев“ во Струмица, денеска…
„Комуналци“ во акција. Се чисти околу црквата…
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија соопшти дека пратеникот…
Првата штедилница во Струмица „ПЕОН“, основана во…
Децата во градинката „Детска радост“ во Струмица,…
Македонската поетеса и новинарка Сузана Мицева од…
ЈПКД „Комуналец“ од Струмица деновиве интензивно работи…
Во пресрет на Светскиот ден на мозочниот…
Синоќа во 01:30 часот на 60-годишна возраст…
Академија Пандев и Беласица утре ќе го…
За 7-годишното девојче од Струмица, Нина Димитриевска…
Шумски пожар го зафати ридот над селото…
Компанијата за жени AVON и Здружението за…
Повторно успешен настап на учениците од СОУ…
Денеска во струмичките училишта „Јане Сандански“ и…
Во струмичкото село Габрово, градежна механизација работи…
Основниот суд во Струмица денеска ги отвори…