Вести

Учениците Дмитар Звонимир Митев и Димитар Џорлев…
Познатиот струмички и македонски сликар и мозаичар,…
Струмичкиот народен театар „Антон Панов“ во среда,…
Пожарот на планината Беласица помеѓу Банско и…
Здружението за развој, едукација и еколошка етика…
Во реонот помеѓу Банско и Габрово на…
Компанијата „Еуромакс Ресоурцес“, концесионер за проектот Иловица…
Кучето Cane Corso кое доаѓа од Прилеп,…
Во падините на планината Беласица, над селото…
Утре (недела, 4-ти ноември) од 10:00 часот…
Во четвртокот околу 16:00 часот во угостителски…
Трите тимови кои ќе ја претставуваат Република…
Јавното претпријатие за изградба, одржување и користење…
Во Струмица по петти пат се одржува…
Во пресрет на утрешниот верски празник Задушница,…
Здружението „ВЕРА“ од Струмица на 10-ти ноември…
Од вечерва од 20:00 часот, до сабота…
Општина Струмица издвојува до 19 милиони денари…