Вести

Општинските изборни комисии информираат дека во општините…
Вечерва во 19:00 часот во големата сала…
Новоизбраниот градоначалник на општина Босилово, Ристо Манчев…
Утрово во Кабинетот на градоначалникот на општина…
Владата на денешната 115-та седница, согласно моменталната…
Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат дека утре…
Кандидатот за градоначалник на општина Василево, Славе…
Градоначалникот на општина Струмица, Коста Јаневски на…
По повод 23-ти октомври, Денот на македонската…
Денеска е 23-тиоктомври, Денот на македонската револуционерна…
Од синоќа од кај зградата на Општина…
Новоизбраниот градоначалник на општина Струмица, Костадин Костадинов…
Амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Кејт Мари…