Вести

Вечерва со почеток во 20:00 часот на…
Општина Струмица и Министерството за образование и…
Јавното претпријатие „Паркиралишта Струмица“ започна со поставување…
Градоначалникот на општина Василево, Славе Андонов и…
Градоначалникот на општина Струмица, Костадин Костадинов по…
Од денеска попладне до недела, под влијание…
СВР Струмица, заедно со Одделот за криминалистичка…
Во рамките на манифестацијата „Босилово - културно…
Синоќа околу 02:00 часот на регионален пат…
Одбојкарите на „Струмица Никоб“ ги започнаа подготовките…
Вечерва во 20:30 часот во Амфитетарот во…