Вести

Утрово околу 05:00 часот во селото Сарај,…
Од ЈПКД „Комуналец“ информираат дека поради дефект…
Православните верници денеска го празнуваат Свети Јован…
Попладнево кај Габровски водопади се случи сообраќајна…
Синоќа почина сестра Лујза Стојчева, сестра Евхаристинка,…
26-годишниот Трајче Серафимовски од Струмица беше најбрзиот…
Струмичанецот Сашко Митев, кој е дел од…
Православните верници денеска го слават Богојавление -…
СВР Струмица информира дека синоќа во доцните…
Синоќа во хотелот „Вила Парк“ во Струмица,…
ФК „Беласица“ од Струмица официјално се засили…
Секторот за внатрешни работи од Струмица во…
Поранешниот фудбалер на фудбалските клубови „Беласица“, „Брегалница“,…
Во недела на 19-ти јануари, точно напладне…
Од ЈПКД „Комуналец“ информираат дека поради дефект…
Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат…