Василево

Денеска околу 13:00 часот избувна пожар во…
Согласно препораките, апелите и предупредувањата што Дирекцијата…
Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат…
Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат…
Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат…
Секторот за внатрешни работи во Струмица, во…
Пред една година 21-годишниот струмичанец, Стојче Јовановски…
Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат…
Преку Програмата за развој на руралната инфраструктура,…
Министерството за образование информира дека 16 и…
Поради зачестените полски и шумски пожари деновиве,…
Вечерва околу 19:00 часот автобус на „Струмица…
Пронајдена марихуана во возило марка „Ауди“ со…
Учесниците на вториот регионален Форум за финансирање…
Градоначалникот на општина Василево, Марјан Јанев купи…
Секторот за внатрешни работи во Струмица до…