Испечатете ја страната

„Амор Гарден“ победник на Новогодишно-Божиќниот турнир во Василево

Понеделник, 12 Јануари 2015

Екипата на „Амор Гарден“ од Струмица е победник на Новогодишно-Божиќниот турнир во мал фудбал „Василево 2014/2015“

Екипата на „Амор Гарден“ од Струмица е победник на Новогодишно-Божиќниот турнир во мал фудбал „Василево 2014/2015“, кој заврши синоќа, со победа над екипата „Зиго Шпед“ од Радовиш и резултат од 5:4 во финалниот натпревар.

Третото место во сениорска конкуренција го освои на екипата на „Владе Банско“, кои во малото финале беа подобри од „Агро Тим Пиперево“.

Најдобар играч на турнирот е прогласен Бојан Иванов од екипата на „Зиго Шпед“, титулата за најдобар стрелец ја освои Пепи Најдов (Владе Банско), а за најдобар голман во сениорска конкуренција Илчо Удовалиев (Амор Гарден). За „фер плеј“ екипа е прогласена „Чипа Лозана“.

Во кадетска конкуренција победник е екипата на „Тинејџер“ од Струмица, која во борбата за првото место беа подобри од „Кланица Шонтеви“ од Ангелци, а третото место им припадна на кадетскиот тим „Книжарница Сони“ од Радовиш.

Најдобар играч во оваа конкуренција е прогласен Наум Блажевски (Тинејџер), најдобар стрелец, Ѓорги Јовев (Тинејџер), а најдобар голман, Леон Фенов (Книжарница Сони).

За градоначалникот на општина Василево, Ване Стојанов, покровител на овој турнир, кој по петти пат се организира, овој пат од страна на ФК „Василево“, со овој турнир и уште многу други кои се одржуваат во регионот, општина Василево прераснува во една спортска општина. „Со поддршката во спортот и понатаму продолжуваме, надевајќи се дека еден ден од овде ќе израснат спортски легенди кои ќе ја претставуваат општина Василево, па и Република Македонија“ - вели градоначалникот Стојанов.

Наградниот фонд на Новогодишно-Божиќниот турнир „Василево 2014/2015“ изнесуваше 200.000 денари.

ФОТОГАЛЕРИЈА

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Мицкоски со поддршка и за Ѓорѓе Божинов, кандидатот за градоначалник на општина Ново Село

Мицкоски со поддршка и за Ѓорѓе Божинов, кандидатот за градо…

Окт 21, 2021 Избори 2021

„Нашиот народ заслужува шанса и среќа. А, надежта покажана во првиот круг е токму патот кон промените и таа искра која ќе го осветли патот на успехот ...

Новоизбраниот градоначалник на Струмица, Костадин Костадинов на средби со граѓаните за креирање на новиот Буџет

Новоизбраниот градоначалник на Струмица, Костадин Костадинов…

Окт 21, 2021 Вести

Новоизбраниот градоначалник на општина Струмица, Костадин Костадинов уште пред да стапи на функцијата градоначалник, заедно со новоизбраните советници...

Бутик „ИМИЏ-М“ Струмица има потреба од девојка за примање на „online“ нарачки

Бутик „ИМИЏ-М“ Струмица има потреба од девојка за примање на…

Окт 21, 2021 Веб Билборд

Бутик „ИМИЏ-М“ од Струмица има потреба од девојка со познавање англиски јазик на работна позиција примање на „online“ нарачки. Подетални информации и ...

Амбасадорката на САД Кејт Мари Брнз во посета на струмичката гимназија „Јане Сандански“

Амбасадорката на САД Кејт Мари Брнз во посета на струмичката…

Окт 21, 2021 Вести

Амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Кејт Мари Брнз денеска беше во посета на СОУ „Јане Сандански“ во Струмица. По кратката средба со дире...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во општина Василево на средба со жителите на Добрашинци и Нова Маала

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во општина Василев…

Окт 21, 2021 Избори 2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска имаше средба со жители на Добрашинци и Нова Маала за поддршка во вториот изборен круг на кандидатот ...

Новиот градоначалник на општина Босилово, Ристо Манчев упати благодарност до граѓаните

Новиот градоначалник на општина Босилово, Ристо Манчев упати…

Окт 20, 2021 Вести

Новоизбраниот градоначалник на општина Босилово, Ристо Манчев од ВМРО-ДПМНЕ кој на изборите во недела ја доби довербата на мнозинството граѓани да ја ...

Градежниците го одбележаа празникот „Св. Тома“ – нов кум на манифестацијата Надица Ивановска од „Идеа Консалтинг“ Струмица.

Градежниците го одбележаа празникот „Св. Тома“ – нов кум на …

Окт 20, 2021 Вести

Во Манастирот „Св. Богородица Елеуса“ во Вељуса по 29-ти пат градежниците од струмичкиот регион организираат средба и го чествуваат празникот, својот ...

Некогашната „скривница“ во Струмица од вечерва е Градска уметничка галерија

Некогашната „скривница“ во Струмица од вечерва е Градска уме…

Окт 19, 2021 Вести

Ликовните уметниците од Струмица добија свое катче. Некогашната „скривница“ на плоштадот во Струмица, која се користеше и како просторија за регистрац...