Испечатете ја страната

Стојанов ги прими победниците одбојкари од основното училиште

Среда, 08 Април 2015

Учениците одбојкари на прием кај градоначалникот на општина Василево

Градоначалникот на општина Василево, Ване Стојанов, денеска во својот кабинет ги прими учениците-одбојкари од ООУ „Гоце Делчев“ Василево, победници на регионалниот спортски натпревар за учениците од основните училишта од југоисточниот регион. Тие без ниту еден пораз го освоија првото место во одбојка и ќе се натпреваруваат на државната Олимпијада во Скопје.


Токму Олимпијадата во Скопје, која ќе се одржи во средината на наредниот месец, е следниот предизвик со кој ќе се соочат и како што изјави нивниот ментор Алма Хасанова, ќе дадат се од себе за да се вратат со медал.


„Континиураните вложувања во спортската инфраструктура како и вложувањата во формирањето на училишните лиги веќе вродија со плод“ - изјави градоначалникот Стојанов, горд на успесите на овие ученици спортисти, кои како што нагласи, секогаш ја имаат неговата поддршка и поддршката на локалната самоуправа.


Градоначалникот Стојанов, посакувајќи им успеси во спортот и секако во образованието, во знак на поддршка им подари дресови и одбојкарска топка.


Честитки за постигнатите резултати добија и од директорот на Агенцијата за млади и спорт, Марјан Спасески, кој по повод денешното свечено пуштање во употреба на повеќенаменското игралиште во село Седларци беше гостин во кабинетот на градоначалникот Стојанов.


ФОТОГАЛЕРИЈА

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Мицкоски со поддршка и за Ѓорѓе Божинов, кандидатот за градоначалник на општина Ново Село

Мицкоски со поддршка и за Ѓорѓе Божинов, кандидатот за градо…

Окт 21, 2021 Избори 2021

„Нашиот народ заслужува шанса и среќа. А, надежта покажана во првиот круг е токму патот кон промените и таа искра која ќе го осветли патот на успехот ...

Новоизбраниот градоначалник на Струмица, Костадин Костадинов на средби со граѓаните за креирање на новиот Буџет

Новоизбраниот градоначалник на Струмица, Костадин Костадинов…

Окт 21, 2021 Вести

Новоизбраниот градоначалник на општина Струмица, Костадин Костадинов уште пред да стапи на функцијата градоначалник, заедно со новоизбраните советници...

Бутик „ИМИЏ-М“ Струмица има потреба од девојка за примање на „online“ нарачки

Бутик „ИМИЏ-М“ Струмица има потреба од девојка за примање на…

Окт 21, 2021 Веб Билборд

Бутик „ИМИЏ-М“ од Струмица има потреба од девојка со познавање англиски јазик на работна позиција примање на „online“ нарачки. Подетални информации и ...

Амбасадорката на САД Кејт Мари Брнз во посета на струмичката гимназија „Јане Сандански“

Амбасадорката на САД Кејт Мари Брнз во посета на струмичката…

Окт 21, 2021 Вести

Амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Кејт Мари Брнз денеска беше во посета на СОУ „Јане Сандански“ во Струмица. По кратката средба со дире...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во општина Василево на средба со жителите на Добрашинци и Нова Маала

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во општина Василев…

Окт 21, 2021 Избори 2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска имаше средба со жители на Добрашинци и Нова Маала за поддршка во вториот изборен круг на кандидатот ...

Новиот градоначалник на општина Босилово, Ристо Манчев упати благодарност до граѓаните

Новиот градоначалник на општина Босилово, Ристо Манчев упати…

Окт 20, 2021 Вести

Новоизбраниот градоначалник на општина Босилово, Ристо Манчев од ВМРО-ДПМНЕ кој на изборите во недела ја доби довербата на мнозинството граѓани да ја ...

Градежниците го одбележаа празникот „Св. Тома“ – нов кум на манифестацијата Надица Ивановска од „Идеа Консалтинг“ Струмица.

Градежниците го одбележаа празникот „Св. Тома“ – нов кум на …

Окт 20, 2021 Вести

Во Манастирот „Св. Богородица Елеуса“ во Вељуса по 29-ти пат градежниците од струмичкиот регион организираат средба и го чествуваат празникот, својот ...

Некогашната „скривница“ во Струмица од вечерва е Градска уметничка галерија

Некогашната „скривница“ во Струмица од вечерва е Градска уме…

Окт 19, 2021 Вести

Ликовните уметниците од Струмица добија свое катче. Некогашната „скривница“ на плоштадот во Струмица, која се користеше и како просторија за регистрац...