Стојанов ги прими победниците одбојкари од основното училиште

Среда, 08 Април 2015

Учениците одбојкари на прием кај градоначалникот на општина Василево

Градоначалникот на општина Василево, Ване Стојанов, денеска во својот кабинет ги прими учениците-одбојкари од ООУ „Гоце Делчев“ Василево, победници на регионалниот спортски натпревар за учениците од основните училишта од југоисточниот регион. Тие без ниту еден пораз го освоија првото место во одбојка и ќе се натпреваруваат на државната Олимпијада во Скопје.


Токму Олимпијадата во Скопје, која ќе се одржи во средината на наредниот месец, е следниот предизвик со кој ќе се соочат и како што изјави нивниот ментор Алма Хасанова, ќе дадат се од себе за да се вратат со медал.


„Континиураните вложувања во спортската инфраструктура како и вложувањата во формирањето на училишните лиги веќе вродија со плод“ - изјави градоначалникот Стојанов, горд на успесите на овие ученици спортисти, кои како што нагласи, секогаш ја имаат неговата поддршка и поддршката на локалната самоуправа.


Градоначалникот Стојанов, посакувајќи им успеси во спортот и секако во образованието, во знак на поддршка им подари дресови и одбојкарска топка.


Честитки за постигнатите резултати добија и од директорот на Агенцијата за млади и спорт, Марјан Спасески, кој по повод денешното свечено пуштање во употреба на повеќенаменското игралиште во село Седларци беше гостин во кабинетот на градоначалникот Стојанов.


ФОТОГАЛЕРИЈА

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Двајцата кандидати за градоначалник на општина Василево се обврзаа дека кампањата ќе ја водат во духот на демократијата

Двајцата кандидати за градоначалник на општина Василево се о…

Сеп 24, 2021 Избори 2021

И кандидатите за градоначалник на општина Василево, Славе Андонов од ВМРО-ДПМНЕ и Марјан Јанев од СДСМ го потпишаа Кодексот за фер и демократски избор...

Зоран Зимбаков и Ристо Манчев - кандидати за градоначалник на општина Босилово го потпишаа Кондексот за фер и демократски избори

Зоран Зимбаков и Ристо Манчев - кандидати за градоначалник н…

Сеп 24, 2021 Избори 2021

Зоран Зимбаков од СДСМ и Ристо Манчев од ВМРО-ДПМНЕ, кандидати за градоначалник на општина Босилово се обврзаа дека за време на предизборната кампања...

Кандидатите за градоначалник на општина Ново Село потпишаа Кодекс за фер и демократски избори

Кандидатите за градоначалник на општина Ново Село потпишаа К…

Сеп 24, 2021 Избори 2021

Двајцата кандидати за градоначалник на општина Ново Село, Ѓорги Божинов од ВМРО-ДПМНЕ и Звонко Ангелов од СДСМ, денеска го потпишаа Кодексот за фер и ...

Пописот завршува на 30 септември, од утре граѓаните кои не се попишани сами ќе можат да го направат тоа во општината

Пописот завршува на 30 септември, од утре граѓаните кои не с…

Сеп 24, 2021 Вести

Заклучно до денеска до 12:00 часот попишани се вкупно 1.395.000 граѓани, над 435 илјади домаќинства и над 600 илјади станови, а се самопопишани 195.47...

Кандидатите за градоначалник на Струмица се изгушкаа и се обврзаа дека ќе водат фер кампања

Кандидатите за градоначалник на Струмица се изгушкаа и се об…

Сеп 24, 2021 Избори 2021

Канидатите за градоначалник на општина Струмица, Костадин Костадинов од СДСМ, Жан Дрвошанов од ВМРО-ДПМНЕ и Васе Витанов од ИНТЕГРА, денеска во салата...

„Цитроен“ удрил во жена која се движела со велосипед

„Цитроен“ удрил во жена која се движела со велосипед

Сеп 24, 2021 Вести

СВР Струмица информира дека вчера околу 08:45 часот во Струмица после кружниот тек на булеварот „Ленинова“ со улицата „Цветан Димов“, пред Амфитеатаро...

„Vertex BPO“ ВРАБОТУВА искусни ДИСПЕЧЕРИ на камиони кои оперираат на американски пазар

„Vertex BPO“ ВРАБОТУВА искусни ДИСПЕЧЕРИ на камиони кои опер…

Сеп 24, 2021 Веб Билборд

Компанијата „Vertex BPO“ Струмица ВРАБОТУВА искусни ДИСПЕЧЕРИ на камиони кои оперираат на американски пазар. Нашиот тим секојдневно расте! Придружете...

Универзитетот Американ Колеџ во Скопје потпиша Меморандум за соработка со струмичкиот бренд „ЖИКОЛ“

Универзитетот Американ Колеџ во Скопје потпиша Меморандум за…

Сеп 23, 2021 Вести

Директорот на струмичката компанија „ЖИКОЛ“, Никола Пандев и проф. д-р Марјан Бојаџиев, Провост на Универзитет Американ Колеџ Скопје, потпишаа Меморан...