Василево

Пред една година 21-годишниот струмичанец, Стојче Јовановски…
Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат…
Преку Програмата за развој на руралната инфраструктура,…
Министерството за образование информира дека 16 и…
Поради зачестените полски и шумски пожари деновиве,…
Вечерва околу 19:00 часот автобус на „Струмица…
Пронајдена марихуана во возило марка „Ауди“ со…
Учесниците на вториот регионален Форум за финансирање…
Градоначалникот на општина Василево, Марјан Јанев купи…
Васил Коцев од Сушево, актуелен директор на…
Поради заминување на породилно боледување на член…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат…
Семејството Ристови од селото Дукатино, општина Василево,…
СВР Скопје поднесе кривична пријава за П.П.(37)…
Синоќа околу 02:00 часот избувнал пожар во…