Струмица

Викендот Струмичката полиција изврши контрола во повеќе…
Владата одлучи да го продолжи зимскиот распуст…
По добиеното известување од Министерството за животна…
32-годишниот Никола Новоселски од Муртино, струмичко, пред…
Традиционално напладне во осветената вода на базенот…
Утре 19-ти јануари - Богојавление во 12:00…
Одбојкарскиот клуб „Наковски Волеј“ од Струмица доби…
Заврши поставувањето на нова термичка фасада на…
Пред почетокот на второто полугодие од учебната…
Струмичани се поклонија пред моштите на Свети…
Традиционалниот „Струмички карневал“ годинава ќе трае од…
Загина 15-годишно девојче од селото Радово, струмичко,…
Утринава градот Струмица го покри снежна обвивка,…
Патниот правец меѓу населените места Попчево, Белотино…
Денеска и утре ќе дува умерен, повремено…
Во дворот на Општинската организација на Црвен…
Градоначалникот на општина Струмица, Коста Јаневски, заедно…