Струмица

Од Противпожарната единица на Струмица информираат дека…
Сите ученици од прво до деветто одделение…
Во домот на популарната фолк пејачка Благица…
Здружението на филмски продуценти на Македонија, МЗФП…
Утрово во 08:00 часот температурата во Струмица
Со головите на Дарко Алексовски екипата на…
Одбојкарите на „ЏИО Струмица“ го започнаа походот…
Поројот долж улицата „Крушевска Република“ од идната…
Организација на жени од Струмица, во рамките…
Вчера околу 13:30 часот на магистралниот пат…
Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат…
Околу 800 ученици заедно со своите професори…
На 9-ти ноември (сабота), во големиот Градски…