Струмица

Синоќа околу 21:30 часот во селото Водоча,…
Општина Струмица и уште четири општини во…
Поради дефект на водоводната мрежа од ЈПКД…
Општина Струмица ја има првата Пречистителна станица…
Синоќа во фоајето на Центарот за култура…
Во рамките на Програмата за еднакви можности…
Денеска во Струмица, Здружението за култура и…
Веќе четврти ден гори депонијата кај селото…
Утре со почеток во 12:00 часот Црвен…
Вчера во 76-та година од својот живот…
Денеска во изложбениот простор на Центарот за…
Во среда (19 септември) со почеток во…
Политичката партија „Левица“, синоќа во големата сала…
Дрвната отпадна маса која што ЈПКД „Комуналец“…
Поради дефект на водоводната мрежа, денес, во…
Екипата на ФК „Академија Пандев“ останува лидер…