Тешка сообраќајка кај Владевци, две лица загинаа!

Сабота, 27 Февруари 2016

Во судир на големо товарно возило - ладилник и патничко возило „Сеат кордоба“, утрово околу 6:30 часот на патот Струмица - Радовиш, кај Владевци

Во судир на големо товарно возило - ладилник и патничко возило „Фолсфаген пасат“, утрово околу 6:30 часот на патот Струмица - Радовиш, кај Владевци, се случи тешка сообраќајна несреќа во која две лица го загубија живот.


Според информациите, средовечната жена, која била на совозачкото седиште на товарното возило, излетала при судирот и починала на лице место, додека втората жртва, младо момче се превезувало со патничкото возило, кое се судрило со товарното возило, од засега непознати причини. Починатото младо момче, било на совозачкотото седиште во „Фолсфагенот“, кое исто така, од здобиените повреди починало на лице место.


Возачот на патничкото возило, во коматозна состојба, од страна на Итната медицинска помош, ведаш е префрлено во Струмичката болница, на хируршко одделение, со тешки телесни повреди. И уште едно дете, имало во патничкото возило, кое поминало со телесни повреди.


Товарното возило - ладилник, се движело на коловозната лента кон Струмица, додека патничкото возило, на ленатата кон Радовиш, во моментот на судирот.

 

Судирот предизвика голем застој на патот Струмица - Скопје, заради што сообраќајот беше пренасочен по спореден пат.


Екипи на СВР Струмица вршат увид на лице место, како дошло до кобната соообраќајка, која одзеде два животи.

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Мицкоски со поддршка и за Ѓорѓе Божинов, кандидатот за градоначалник на општина Ново Село

Мицкоски со поддршка и за Ѓорѓе Божинов, кандидатот за градо…

Окт 21, 2021 Избори 2021

„Нашиот народ заслужува шанса и среќа. А, надежта покажана во првиот круг е токму патот кон промените и таа искра која ќе го осветли патот на успехот ...

Новоизбраниот градоначалник на Струмица, Костадин Костадинов на средби со граѓаните за креирање на новиот Буџет

Новоизбраниот градоначалник на Струмица, Костадин Костадинов…

Окт 21, 2021 Вести

Новоизбраниот градоначалник на општина Струмица, Костадин Костадинов уште пред да стапи на функцијата градоначалник, заедно со новоизбраните советници...

Бутик „ИМИЏ-М“ Струмица има потреба од девојка за примање на „online“ нарачки

Бутик „ИМИЏ-М“ Струмица има потреба од девојка за примање на…

Окт 21, 2021 Веб Билборд

Бутик „ИМИЏ-М“ од Струмица има потреба од девојка со познавање англиски јазик на работна позиција примање на „online“ нарачки. Подетални информации и ...

Амбасадорката на САД Кејт Мари Брнз во посета на струмичката гимназија „Јане Сандански“

Амбасадорката на САД Кејт Мари Брнз во посета на струмичката…

Окт 21, 2021 Вести

Амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Кејт Мари Брнз денеска беше во посета на СОУ „Јане Сандански“ во Струмица. По кратката средба со дире...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во општина Василево на средба со жителите на Добрашинци и Нова Маала

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во општина Василев…

Окт 21, 2021 Избори 2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска имаше средба со жители на Добрашинци и Нова Маала за поддршка во вториот изборен круг на кандидатот ...

Новиот градоначалник на општина Босилово, Ристо Манчев упати благодарност до граѓаните

Новиот градоначалник на општина Босилово, Ристо Манчев упати…

Окт 20, 2021 Вести

Новоизбраниот градоначалник на општина Босилово, Ристо Манчев од ВМРО-ДПМНЕ кој на изборите во недела ја доби довербата на мнозинството граѓани да ја ...

Градежниците го одбележаа празникот „Св. Тома“ – нов кум на манифестацијата Надица Ивановска од „Идеа Консалтинг“ Струмица.

Градежниците го одбележаа празникот „Св. Тома“ – нов кум на …

Окт 20, 2021 Вести

Во Манастирот „Св. Богородица Елеуса“ во Вељуса по 29-ти пат градежниците од струмичкиот регион организираат средба и го чествуваат празникот, својот ...

Некогашната „скривница“ во Струмица од вечерва е Градска уметничка галерија

Некогашната „скривница“ во Струмица од вечерва е Градска уме…

Окт 19, 2021 Вести

Ликовните уметниците од Струмица добија свое катче. Некогашната „скривница“ на плоштадот во Струмица, која се користеше и како просторија за регистрац...