Испечатете ја страната

Група граѓани од турското маало барат од Заев да им ги асфалтира улиците

Вторник, 06 Октомври 2015

Група граѓани од турското маало, односно од улицата „Бетовенова“ во Струмица, реагираат за неасфалтираните улици

Група граѓани од турското маало, односно од улицата „Бетовенова“ во Струмица, реагираат за неасфалтираните улици и барат од градоначалникот Зоран Заев да дојде и да ги асфалтира улиците.


„Додека Заев дели памет во Скопје, нека дојде да ги асфалтира улиците во Струмица. Го гледаме денес Заев во Скопје се фали, критикува, дели памет. Заев ти си уште градоначалник на Струмица, додека мудруваш во Скопје дојди да ја асфалтираш нашава улица за која не лажеш три мандати дека ќе ја средиш. Ние не бараме со гранитни плочки да се покрие, како што ќе се направило во Скопје, доволно е асфалт да ставиш. Додека Заев дели памет во Скопје, нека дојде тука во општината, каде три мадати е градоначалник и нека ни ја направи улицата. Заев за Струмица те плаќаме да бидеш градоначалник, а овде се живее како во среден век. Улици полни со кал, без асфалт и без тротоар. Додека се китиш во Скопје дојди сработи си ја работата во Струмица, затоа што земаш плата од сите струмичани“ - вели Абди Демиров од турското маало.

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Зорица Заева и д-р Венко Филипче донираа перики на 15 пациентки кои се лекуваат на Универзитетската клиниката за радиотерапија и онкологија

Зорица Заева и д-р Венко Филипче донираа перики на 15 пациен…

Окт 06, 2022 Вести

По повод одбележувањето на Октомври како месец за борба против ракот на дојката, Зорица Заева и д-р Венко Филипче од име на Фондацијата „ЗАЕВ – Едно о...

Влада: Ограничени маржи и за млечни производи

Влада: Ограничени маржи и за млечни производи

Окт 06, 2022 Вести

Владата на денешната седница донесе Одлука за дополнување на одлуката за посебни услови за трговијата на одделни стоки. Со оваа одлука, на предлог на ...

Хотел „Studio Inn“ Струмица бара рецепционер

Хотел „Studio Inn“ Струмица бара рецепционер

Окт 06, 2022 Веб Билборд

Хотел „Studio Inn“ од Струмица има потреба од рецепционер за работа во ноќна смена. Подетални информации и пријавување на: 034 331 851...

Се ближи 9-от роденден на „HOME by Almak“, од утре цените таму ќе паѓаат до -35%, а следуваат и многу награди за потрошувачите

Се ближи 9-от роденден на „HOME by Almak“, од утре цените та…

Окт 05, 2022 Магазин

Се ближи 9-от роденден на најголемиот салон за мебел во Македонија „Home by Almak“ на струмичкиот бренд „Алмак“, препознатлив цели 27 години кај нас и...

„Струмица Никоб“ првиот натпревар од квалификациите во ЦЕВ Купот сепак ќе го одигра во Струмица

„Струмица Никоб“ првиот натпревар од квалификациите во ЦЕВ К…

Окт 05, 2022 Вести

Македонскиот одбојкарски шампион „Струмица Никоб“ првиот натпревар од квалификациите во ЦЕВ Купот, сепак ќе го одигра на домашен терен. Со оглед на т...

Во Босилово и Бориево ќе се градат бетонски одводен канал

Во Босилово и Бориево ќе се градат бетонски одводен канал

Окт 05, 2022 Вести

Како резултат на успешната соработка помеѓу општините Босилово (Македонија) и Грмен (Бугарија), преку програмата за прекугранична соработка, во наредн...

Бесплатни гинеколошки прегледи за жените од општина Василево

Бесплатни гинеколошки прегледи за жените од општина Василево

Окт 05, 2022 Вести

Следејќи го успешниот пример на работата на мобилните гинеколошки амбуланти низ различните општини во државата во текот на оваа година, Македонската а...

Децата од градинките „Детска радост“ со песна и игра на струмичкиот плоштад ја одбележаа Детската недела

Децата од градинките „Детска радост“ со песна и игра на стру…

Окт 05, 2022 Вести

Денеска на плоштадот „Гоце Делчев“ во Струмица беше разиграно, распеано, весело, се слушаше детскиот џагор. Околу 350 деца од предшколска возраст од Ј...