Испечатете ја страната

Викендот во Струмица пинг-понг натпреварите на „Астраион Мега Спин”

Четврток, 01 Октомври 2015

Во сабота ќе се одигра Второто коло од Втората македонска лига во пинг-понг за мажи

Во сабота ќе се одигра Второто коло од Втората македонска лига во пинг-понг за мажи.


Пинг-понгарскиот клуб „Астраион Мега Спин” од Струмица ја пречекува екипата на ППК „Крушево“.


Ќе биде интересен натпревар, имајќи ги во предвид најавите дека „Крушево“, како и „Астраион Мега Спин“ се главни фаворити за првото место во Втората лига, а со тоа и директен пласман во Првата лига.


А пак во недела, започнува Првото коло од женската Прва лига во пинг-понг.


Женската екипа на ППК „Астраион Мега Спин”, во состав: Верица Манавска, Ани Ивановска, Фроска Стојанова, Надица Вчкова, Катерина Даова, а во овој состав од неодамна се приклучи и бившата репрезентативка и пинг-понгарката на векот на град Струмица, Татјана Атанасова.


На својот дебитански натпревар женската екипа на ППК „Астраион Мега Спин” ја пречекува екипата на ППК „Рисови” од Скопје.


И двата натпревари од машката и женската лига, ќе се играат во просториите на Градскиот стадион „Младост” во Струмица од 11:00 часот.


Влезот е слободен за сите љубители на пинг-понгот.

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

„Борките“ од Струмица дел од хуманитарната манифестација „Напред Розово“

„Борките“ од Струмица дел од хуманитарната манифестација „На…

Сеп 26, 2021 Вести

Здружението „Борка - за секој нов ден“ денеска во Струмица организираше настан „Race for the Cure“, во рамките на 13-то издание на хуманитарната маниф...

Од 1 декември стартува со работа новоформираното Јавното претпријатие за грижа и заштита на бездомните животни

Од 1 декември стартува со работа новоформираното Јавното пре…

Сеп 26, 2021 Вести

Од 1 декември новоформираното Јавното претпријатие „Астра Луна“ во Струмица ќе започне со секојдневни активности за грижа и заштита на бездомните живо...

Гореше нискостеблеста шума кај Вељуса

Гореше нискостеблеста шума кај Вељуса

Сеп 26, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Противпожарната единица на Струмица денеска интервенирала во атарот на селото Ваељуса, каде гореше нискостеблеста шума. Интервенирале 13 пожарникари с...

Премиерот Заев со семејството ја исполнија граѓанската должност и се попишаа на Пописот 2021

Премиерот Заев со семејството ја исполнија граѓанската должн…

Сеп 26, 2021 Вести

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, заедно со своето семејство во својот дом во Струмица, ја исполни граѓанската долж...

Двајцата кандидати за градоначалник на општина Василево се обврзаа дека кампањата ќе ја водат во духот на демократијата

Двајцата кандидати за градоначалник на општина Василево се о…

Сеп 24, 2021 Избори 2021

И кандидатите за градоначалник на општина Василево, Славе Андонов од ВМРО-ДПМНЕ и Марјан Јанев од СДСМ го потпишаа Кодексот за фер и демократски избор...

Зоран Зимбаков и Ристо Манчев - кандидати за градоначалник на општина Босилово го потпишаа Кондексот за фер и демократски избори

Зоран Зимбаков и Ристо Манчев - кандидати за градоначалник н…

Сеп 24, 2021 Избори 2021

Зоран Зимбаков од СДСМ и Ристо Манчев од ВМРО-ДПМНЕ, кандидати за градоначалник на општина Босилово се обврзаа дека за време на предизборната кампања...

Кандидатите за градоначалник на општина Ново Село потпишаа Кодекс за фер и демократски избори

Кандидатите за градоначалник на општина Ново Село потпишаа К…

Сеп 24, 2021 Избори 2021

Двајцата кандидати за градоначалник на општина Ново Село, Ѓорги Божинов од ВМРО-ДПМНЕ и Звонко Ангелов од СДСМ, денеска го потпишаа Кодексот за фер и ...

Пописот завршува на 30 септември, од утре граѓаните кои не се попишани сами ќе можат да го направат тоа во општината

Пописот завршува на 30 септември, од утре граѓаните кои не с…

Сеп 24, 2021 Вести

Заклучно до денеска до 12:00 часот попишани се вкупно 1.395.000 граѓани, над 435 илјади домаќинства и над 600 илјади станови, а се самопопишани 195.47...