Испечатете ја страната

Струмичките „рисови“ атакуваат на првата победа во СЕХА лигата

Вторник, 22 Септември 2015

По тешкиот пораз што го претрпе на гости во Загреб, тренерот Марјан Андонов ја најавува првата победа во СЕХА лигата

Утре „Макс Струмица“ е домаќин на уште еден натпревар од СЕХА лигата. По тешкиот пораз што го претрпе на гости во Загреб, тренерот Марјан Андонов ја најавува првата победа во СЕХА лигата, против „Борец“ од Бања Лука.


На денешната прес конференција пред утрешниот натпревар со босанците, Андонов, заедно со новото засилување на струмичките „рисови“, босанецот Ален Куленовиќ, поранешен играч токму на гостите од Бања Лука, најавуваат дека ќе бидат комплетни, за разлика од претходните два натпревари, кога имаа четири повредени играчи, со исклучок на левото крило Мирко Маиќ, кој ќе го надополнат Боселовски и Атанасов.


Куленовиќ очекува една добра игра со своите поранешни соиграчи, потенцирајќи дека нема да недостигаат мотив и желба во играта.


„Ние со својата борбеност ќе покажеме дека сме комплетна екипа, тука исто така се враќаат и неколку играчи, еден од играчите е Дејан Пецаковски кој беше повреден на два натпревари. Сега тој е една од важните алки во нашите екипи и тоа ќе ни биде поттик да победиме во среда и да докажеме дека сме квалитетна екипа“ - рече Куленовиќ.


Утре, среда, од 20:15 часот, „Макс Струмица“ против „Борац“ од Бања Лука во Спортската сала „Парк“ во Струмица. Влезот за овој натпревар ќе биде бесплатен.

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Двајцата кандидати за градоначалник на општина Василево се обврзаа дека кампањата ќе ја водат во духот на демократијата

Двајцата кандидати за градоначалник на општина Василево се о…

Сеп 24, 2021 Избори 2021

И кандидатите за градоначалник на општина Василево, Славе Андонов од ВМРО-ДПМНЕ и Марјан Јанев од СДСМ го потпишаа Кодексот за фер и демократски избор...

Зоран Зимбаков и Ристо Манчев - кандидати за градоначалник на општина Босилово го потпишаа Кондексот за фер и демократски избори

Зоран Зимбаков и Ристо Манчев - кандидати за градоначалник н…

Сеп 24, 2021 Избори 2021

Зоран Зимбаков од СДСМ и Ристо Манчев од ВМРО-ДПМНЕ, кандидати за градоначалник на општина Босилово се обврзаа дека за време на предизборната кампања...

Кандидатите за градоначалник на општина Ново Село потпишаа Кодекс за фер и демократски избори

Кандидатите за градоначалник на општина Ново Село потпишаа К…

Сеп 24, 2021 Избори 2021

Двајцата кандидати за градоначалник на општина Ново Село, Ѓорги Божинов од ВМРО-ДПМНЕ и Звонко Ангелов од СДСМ, денеска го потпишаа Кодексот за фер и ...

Пописот завршува на 30 септември, од утре граѓаните кои не се попишани сами ќе можат да го направат тоа во општината

Пописот завршува на 30 септември, од утре граѓаните кои не с…

Сеп 24, 2021 Вести

Заклучно до денеска до 12:00 часот попишани се вкупно 1.395.000 граѓани, над 435 илјади домаќинства и над 600 илјади станови, а се самопопишани 195.47...

Кандидатите за градоначалник на Струмица се изгушкаа и се обврзаа дека ќе водат фер кампања

Кандидатите за градоначалник на Струмица се изгушкаа и се об…

Сеп 24, 2021 Избори 2021

Канидатите за градоначалник на општина Струмица, Костадин Костадинов од СДСМ, Жан Дрвошанов од ВМРО-ДПМНЕ и Васе Витанов од ИНТЕГРА, денеска во салата...

„Цитроен“ удрил во жена која се движела со велосипед

„Цитроен“ удрил во жена која се движела со велосипед

Сеп 24, 2021 Вести

СВР Струмица информира дека вчера околу 08:45 часот во Струмица после кружниот тек на булеварот „Ленинова“ со улицата „Цветан Димов“, пред Амфитеатаро...

„Vertex BPO“ ВРАБОТУВА искусни ДИСПЕЧЕРИ на камиони кои оперираат на американски пазар

„Vertex BPO“ ВРАБОТУВА искусни ДИСПЕЧЕРИ на камиони кои опер…

Сеп 24, 2021 Веб Билборд

Компанијата „Vertex BPO“ Струмица ВРАБОТУВА искусни ДИСПЕЧЕРИ на камиони кои оперираат на американски пазар. Нашиот тим секојдневно расте! Придружете...

Универзитетот Американ Колеџ во Скопје потпиша Меморандум за соработка со струмичкиот бренд „ЖИКОЛ“

Универзитетот Американ Колеџ во Скопје потпиша Меморандум за…

Сеп 23, 2021 Вести

Директорот на струмичката компанија „ЖИКОЛ“, Никола Пандев и проф. д-р Марјан Бојаџиев, Провост на Универзитет Американ Колеџ Скопје, потпишаа Меморан...