Струмичките „рисови“ атакуваат на првата победа во СЕХА лигата

Вторник, 22 Септември 2015

По тешкиот пораз што го претрпе на гости во Загреб, тренерот Марјан Андонов ја најавува првата победа во СЕХА лигата

Утре „Макс Струмица“ е домаќин на уште еден натпревар од СЕХА лигата. По тешкиот пораз што го претрпе на гости во Загреб, тренерот Марјан Андонов ја најавува првата победа во СЕХА лигата, против „Борец“ од Бања Лука.


На денешната прес конференција пред утрешниот натпревар со босанците, Андонов, заедно со новото засилување на струмичките „рисови“, босанецот Ален Куленовиќ, поранешен играч токму на гостите од Бања Лука, најавуваат дека ќе бидат комплетни, за разлика од претходните два натпревари, кога имаа четири повредени играчи, со исклучок на левото крило Мирко Маиќ, кој ќе го надополнат Боселовски и Атанасов.


Куленовиќ очекува една добра игра со своите поранешни соиграчи, потенцирајќи дека нема да недостигаат мотив и желба во играта.


„Ние со својата борбеност ќе покажеме дека сме комплетна екипа, тука исто така се враќаат и неколку играчи, еден од играчите е Дејан Пецаковски кој беше повреден на два натпревари. Сега тој е една од важните алки во нашите екипи и тоа ќе ни биде поттик да победиме во среда и да докажеме дека сме квалитетна екипа“ - рече Куленовиќ.


Утре, среда, од 20:15 часот, „Макс Струмица“ против „Борац“ од Бања Лука во Спортската сала „Парк“ во Струмица. Влезот за овој натпревар ќе биде бесплатен.

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

ДИК со едукативниот караван ги посети Струмица, Штип, Кавадарци, Куманово и Скопје - Ти си на ред! Излези, гласај!

ДИК со едукативниот караван ги посети Струмица, Штип, Кавада…

Окт 15, 2021 Вести

Оваа недела во рамките на едукативната и информативна кампања „Ти си на ред! Излези, гласај!“, караванот на Државна изборна комисија ги посети градови...

Даскаловски: Во недела на 17 октомври не се двоумете, гласајте за бројот 12, гласајте за најдобрите

Даскаловски: Во недела на 17 октомври не се двоумете, гласај…

Окт 15, 2021 Избори 2021

Носителот на листата за членови на Советот на општина Струмица на СДСМ и Коалицијата „Најдоброто за мојата општина“, Марјан Даскаловски на последниот ...

ВМРО-ДПМНЕ обвинува за насилна кампања, поткуп, притисоци, закани од страна на СДСМ и кандидатот Костадинов

ВМРО-ДПМНЕ обвинува за насилна кампања, поткуп, притисоци, з…

Окт 15, 2021 Вести

Од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица со реакција до медиумите. Според нивното соопштение, сакат да ја информираат струмичката јавност за „...

Денеска најмногу дожд во Струмица - 18 л/м²

Денеска најмногу дожд во Струмица - 18 л/м²

Окт 14, 2021 Вести

УХМР информира дека во текот на денешниот ден, односно од 08:00 до 17:00 часот во Струмица наврнало најмногу дожд - 18 л/м². Од југоисточниот регион в...

Во пресрет на Меѓународниот ден на лицата со оштетен вид во Струмица е поставена Тактилна изложба на слики

Во пресрет на Меѓународниот ден на лицата со оштетен вид во …

Окт 14, 2021 Вести

Во рамките на Манифестацијата „Струмица – град на културата 2021“, денеска во НУ Завод и Музеј во Струмица е поставена Тактилна изложба на слики за ли...

Кандидатот за градоначалник на Струмица, Костадин Костадинов најави изградба на велосипедска патека

Кандидатот за градоначалник на Струмица, Костадин Костадинов…

Окт 14, 2021 Избори 2021

Кандидатот за градоначалник на општина Струмица од Коалицијата „Најдоброто за мојата општина“ предводена од СДСМ, Костадин Костадинов во денешното сво...

Прекин на електричната енергија во реонот покрај Просенички пат, во Старо и Ново Добрејци и дел во Василево

Прекин на електричната енергија во реонот покрај Просенички …

Окт 14, 2021 Вести

Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат дека утре (петок, 15 октомври) од 11:30 до 13:30 часот без електрична енергија ќе бидат: „Роко 2000“, „На...

Костадинов ги презентираше проектите од областа на културата во Струмица

Костадинов ги презентираше проектите од областа на културата…

Окт 13, 2021 Избори 2021

Кандидатот за градоначалник на општина Струмица од СДСМ и Коалицијата, Костадин Костадинов, денеска ги презентираше постигнувањата во културата и наја...