Мал јубилеј: 5 години такси компанија 15-95

Вторник, 26 Мај 2015

Компанијата „Супер Транс“ ДООЕЛ, односно најпопуларното Супер такси 15-95 од Струмица, денеска ја полни петтата година од своето постоење

 

Компанијата „Супер Транс“ ДООЕЛ, односно најпопуларното Супер такси 15-95 од Струмица, денеска ја полни петтата година од своето постоење.


За сопственикот на компанијата, Јорданчо Јанев, идејата за отворање на „таксито“ била луда, и најголема инвестиција досега што ја направил во својот живот, бидејќи како што вели, не бил сигурен во оваа цел, дали ќе успее или не.


„Кога почнавме и кога ги порачавме возилата сите не правеа луди, сите велеа дека нема да успееме, сите ни се радуваа на нашите неуспеси, но за жал се излажаа. Ние го сменивме времето на постоење на такси. Од доаѓањето на нашата компанија се се смени во такси бизнисот. Ние воведовме некои нови новини, нови правила, кои компании до ден денешен не можат ни да ги замислат, а не и да ги спроведат. Поминаа пет години и ние станавме една од најголемите и најпрофесионалните компании за такси превоз во Струмица. Ме радува што во компанијата има луѓе кои работат уште од самиот почеток. Јас не можев тој успех на компанијата да го постигнам без тие луѓе и без сите вработени“, ни рече Јанев.


Раководството на такси компанијата 15-95, најави дека ќе остане посветено на своите стратешки цели: продолжување на трендот на раст, зајакнување на позицијата на пазарот, формирање на нови партнерства, како и вложување во нови возила со кои ќе се опслужуваат струмичани.


Успешната македонска приказна за Супер такси 15-95, продолжува!

 

 

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Се подготвува теренот за покривање на поројот „Крушевска Република“

Се подготвува теренот за покривање на поројот „Крушевска Реп…

Сеп 25, 2020 Вести

Се подготвува теренот за покривање на поројот „Крушевска Република“. Општината Струмица најпрво ги започна градежните активности за решавање на пробле...

Двајца струмичани со ковид-19 починаа, Струмица со 11 нови случаи

Двајца струмичани со ковид-19 починаа, Струмица со 11 нови с…

Сеп 25, 2020 Вести

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа од направените 1504 тестирања, регистрирани се 143 нови случаи на ковид-19, меѓу кои ...

Утре жителите во општината Босилово кои користат вода преку Филтер станицата ќе имат прекин на водоснабдувањето од 6 до 17 часот

Утре жителите во општината Босилово кои користат вода преку …

Сеп 24, 2020 ФЛЕШ ВЕСТИ

Од ЈПКД „Огражден“ од Босилово информираат дека утре (петок, 25 септември), поради чистење на резервоарите на Филтер станицата „Иловица“, ќе има преки...

Советот на општина Струмица направи измена и дополнување на Буџетот за тековната 2020 година

Советот на општина Струмица направи измена и дополнување на …

Сеп 24, 2020 Вести

Денеска се одржа 39-та седница на Советот на општина Струмица на која што беше усвоена предлог-одлуката за измена и дополнување на Буџетот на општина ...

Продолжува да расте бројката на новозаболени со ковид-19 во Струмица, денеска 14 нови случаи

Продолжува да расте бројката на новозаболени со ковид-19 во …

Сеп 24, 2020 ФЛЕШ ВЕСТИ

Во последните 24 часа направени се 1630 тестирања, а регистрирани се 152 нови случаи на ковид-19, најмногу во Скопје 58 лица, па следува Струмица со 1...

Ќе гради експресен пат Струмица – Валандово, во петок јавна презентација

Ќе гради експресен пат Струмица – Валандово, во петок јавна …

Сеп 24, 2020 Вести

Јавното претпријатие за државни патишта ќе гради експресен пат Струмица – Валандово, спој со А1 во должина од 25 километри. Во петок, 25 септември, с...

Некогашната скривница на плоштадот во Струмица се адаптира во Уметничка галерија

Некогашната скривница на плоштадот во Струмица се адаптира в…

Сеп 23, 2020 Вести

Започна со реализација проектот „Пренамена и адаптација на деловен простор во Уметничка галерија“. Пренамената се врши на просторот под градскиот плош...

Утре од 09:30 до 12:00 часот прекин на електричната енергија во Добрејци

Утре од 09:30 до 12:00 часот прекин на електричната енергија…

Сеп 23, 2020 ФЛЕШ ВЕСТИ

Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат дека утре (четврток, 24 септември), од 09:30 до 12:00 часот без електрична енергија ќе останат жителите и...