Од 12 до 14 јуни Одбојка на песок „Струмица 2015“

Среда, 20 Мај 2015

На 12, 13 и 14 јуни, во организација на Одбојкарскиот клуб „Ветерани“, ќе се одржи турнир во одбојка на песок „Струмица 2015“

 

На 12, 13 и 14 јуни, во организација на Одбојкарскиот клуб „Ветерани“, ќе се одржи турнир во одбојка на песок „Струмица 2015“, под покровителство на градоначалникот и Советот на општина Струмица.


На турнирот ќе се натпреварува во машка и женска конкуренција, во категориите: Сениори (регистрирани професионални играчи), Младинци и Ветерани.


Правила за пријавување и учество:

 

1. Секоја екипа да наведе под кое име ќе настапува и од каде доаѓа;

 

2. Име и презиме на играчите;

 

3. Уплатата за котизација да се уплати најдоцна до 05.06.2015, поради обезбедување на сместување;

 

4. Уплатата да се изврши на сметката на ОК „Ветерани“ - Струмица, ж.с-ка 210-06676030186, депонент ТУТУНСКА БАНКА;

 

5. Котизацијата на турнирот изнесува: За сениори и Младинци 1.000 денари, а за Ветерани 700 денари.

 

6. Секоја екипа која доаѓа од страна има обезбедено сместување и еден оброк до моментот на учество на турнирот;

 

7. Секоја екипа има обезбедено дресови;

 

8. Пропозициите ќе бидат дополнително објавени.


Наградниот фонд изнесува 1000 евра. Пријавување и подетални информации на: 076/483-151.

 

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Поради дефект без вода се жителите на улицата „Бетовенова“ во Струмица

Поради дефект без вода се жителите на улицата „Бетовенова“ в…

Окт 01, 2020 ФЛЕШ ВЕСТИ

Од ЈПКД „Комуналец“ информираат дека поради санирање на дефект прекинато е водоснабдувањето на улицата „Бетовенова“ во Струмица. Нормализирање на водо...

Струмица денеска со 9 новозаболени од ковид-19 и 14 оздравени пациенти

Струмица денеска со 9 новозаболени од ковид-19 и 14 оздравен…

Сеп 30, 2020 ФЛЕШ ВЕСТИ

Во последните 24 часа од направените 1697 тестирања, регистрирани се 194 нови случаи на ковид-19. Најмногу во Скопје 77 лица, а во Струмица 9 нови слу...

Утре прекин на електричната енергија на улиците „Маршал Тито“ и „Балканска“ во Струмица

Утре прекин на електричната енергија на улиците „Маршал Тито…

Сеп 30, 2020 ФЛЕШ ВЕСТИ

Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат дека утре (четврток, 1 октомври), од 08:00 до 09:30 часот ќе биде прекината електричната енергија на улиц...

Вечерва кај ТЦ „Глобал“ во Струмица, автомобил удрил во пешак

Вечерва кај ТЦ „Глобал“ во Струмица, автомобил удрил во пеша…

Сеп 29, 2020 ФЛЕШ ВЕСТИ

Вечерва околу 20:40 часот на раскрсницата од булеварот „Ленинова“ со улицата „4-ти Јули“, кај ТЦ „Глобал“ во Струмица, автомобил удрил во пешак, жена...

Општина Струмица: Училиштата подготвени за новата учебна година

Општина Струмица: Училиштата подготвени за новата учебна год…

Сеп 29, 2020 Вести

Во скоро сите училишта, во текот на летниот период беа реализирани активности за подобрување на условите за реализација на воспитно-образовниот процес...

Еден починат и 11 новозаболени со ковид-19 во Струмица, оздравени четворица

Еден починат и 11 новозаболени со ковид-19 во Струмица, оздр…

Сеп 29, 2020 Вести

Во последните 24 часа од направените 1372 тестирања, регистрирани се 112 нови случаи на ковид-19, од кои 11 и во Струмица. Во болнички услови починаа...

На патот Струмица – Штип се преврте автобус со 16 војници на АРМ, дел од нив се со полесни повреди

На патот Струмица – Штип се преврте автобус со 16 војници на…

Сеп 29, 2020 Вести

Утринава се случи сообраќајна незгода на патот Струмица - Штип, кога се преврте автобус во кој се превезувале 16 војници на АРМ. Како што соопштуваат ...

Мурал во дворот на гимназијата за здравствените работници кои се борат со пандемијата

Мурал во дворот на гимназијата за здравствените работници ко…

Сеп 28, 2020 Вести

Лекарка како супер херој насликана на ѕид во дворот на гимназијата „Јане Сандански“ во Струмица од 16-годишната Јана Мицева, а обоено од средношколци ...