СДСМ со 11-та „бомба“ од Струмица за „изборниот грабеж“

Среда, 18 Март 2015

На денешната прес-конференција во Струмица, СДСМ презентираше снимки поврзани со, како што велат, изборниот „грабеж' во Струмица

На денешната прес-конференција во Струмица, СДСМ презентираше снимки поврзани со, како што велат, изборниот „грабеж“ во Струмица.


Панче Орцев, во присуство на највисокото општинско раководство на СДСМ во Струмица и голем број струмичани, во хотелот „Тивериопол“ презентираше разговори помеѓу Силвана Бонева и премиерот Никола Груевски, премиерот и Драган Павловиќ- Латас, Мендух Тачи и првиот човек на УБК, Сашо Мијалков како и нов разговор меѓу министрите Гордана Јанкулоска и Зоран Ставрески.


Во разговор од 2011 година, помеѓу министерот Миле Јанакиески и тогашниот претседател на Врховниот суд на Македонија, Јово Вангеловски темата била случајот „Глобал“.


СДСМ објавија разговори за кои посочија дека се помеѓу Миле Јанакиески и началникот на СВР Струмица, Марјан Наковски, а во кои се договара правање на 300 лични карти.


СДСМ објави снимки за кои посочи како Гордана Јанкуловска и Никола Тодоров прават договор, какви да ги претстават изборите, со инциденти или мирни во Струмица, а потоа како Јанкулоска во разговор со Зоран Ставревски признава дека пукањето од пиштол на нивниот партиски војник, инаку сопруг на директорката на струмичкиот затвор, „глумеле“ да го претстават како пукање со „гасен пиштол“.


СДСМ објави снимки за кои кажа дека се помеѓу Гордана Јанкулоска и пратеникот Васил Пишев, на кој му дава инструкции, како, каде што имале тесен резултат, да не потпишуваат записници, оти потоа луѓето ќе ги ваделе „за уши“.

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

„Борките“ од Струмица дел од хуманитарната манифестација „Напред Розово“

„Борките“ од Струмица дел од хуманитарната манифестација „На…

Сеп 26, 2021 Вести

Здружението „Борка - за секој нов ден“ денеска во Струмица организираше настан „Race for the Cure“, во рамките на 13-то издание на хуманитарната маниф...

Од 1 декември стартува со работа новоформираното Јавното претпријатие за грижа и заштита на бездомните животни

Од 1 декември стартува со работа новоформираното Јавното пре…

Сеп 26, 2021 Вести

Од 1 декември новоформираното Јавното претпријатие „Астра Луна“ во Струмица ќе започне со секојдневни активности за грижа и заштита на бездомните живо...

Гореше нискостеблеста шума кај Вељуса

Гореше нискостеблеста шума кај Вељуса

Сеп 26, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Противпожарната единица на Струмица денеска интервенирала во атарот на селото Ваељуса, каде гореше нискостеблеста шума. Интервенирале 13 пожарникари с...

Премиерот Заев со семејството ја исполнија граѓанската должност и се попишаа на Пописот 2021

Премиерот Заев со семејството ја исполнија граѓанската должн…

Сеп 26, 2021 Вести

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, заедно со своето семејство во својот дом во Струмица, ја исполни граѓанската долж...

Двајцата кандидати за градоначалник на општина Василево се обврзаа дека кампањата ќе ја водат во духот на демократијата

Двајцата кандидати за градоначалник на општина Василево се о…

Сеп 24, 2021 Избори 2021

И кандидатите за градоначалник на општина Василево, Славе Андонов од ВМРО-ДПМНЕ и Марјан Јанев од СДСМ го потпишаа Кодексот за фер и демократски избор...

Зоран Зимбаков и Ристо Манчев - кандидати за градоначалник на општина Босилово го потпишаа Кондексот за фер и демократски избори

Зоран Зимбаков и Ристо Манчев - кандидати за градоначалник н…

Сеп 24, 2021 Избори 2021

Зоран Зимбаков од СДСМ и Ристо Манчев од ВМРО-ДПМНЕ, кандидати за градоначалник на општина Босилово се обврзаа дека за време на предизборната кампања...

Кандидатите за градоначалник на општина Ново Село потпишаа Кодекс за фер и демократски избори

Кандидатите за градоначалник на општина Ново Село потпишаа К…

Сеп 24, 2021 Избори 2021

Двајцата кандидати за градоначалник на општина Ново Село, Ѓорги Божинов од ВМРО-ДПМНЕ и Звонко Ангелов од СДСМ, денеска го потпишаа Кодексот за фер и ...

Пописот завршува на 30 септември, од утре граѓаните кои не се попишани сами ќе можат да го направат тоа во општината

Пописот завршува на 30 септември, од утре граѓаните кои не с…

Сеп 24, 2021 Вести

Заклучно до денеска до 12:00 часот попишани се вкупно 1.395.000 граѓани, над 435 илјади домаќинства и над 600 илјади станови, а се самопопишани 195.47...