Ново Село

Несреќа се случила синоќа во селото Мокрино,…
Дводневна работилница насловена „Штедиме енергија“ организира Општина…
Секторот за внатрешни работи во Струмица поднесе…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат…
На падините на планината Беласица, далеку од…
Министерката за труд и социјална политика, Мила…
Заборавени од општеството и цивилизацијата, семејството Доневи…
Ирена Танчева од Самоилово на возраст од…
По апелот на социјалните мрежи за помош…
Здружението „Љубезност“ упатува апел до граѓаните за…
Традицијата на Сурва продолжи во Мокриево, каде…
Во пресрет на Новогодишните и Божиќните празници,…
Сопругата на премиерот, Зорица Заева, во придружба…
По повод 12 декември, Денот на општина…
Во прекрасниот амбиент на Комплексот Лебедово езеро,…
И годинава, кај селото Смолари ќе се…