Босилово

Активистите од „Здрава котлина“, „Младите од Иловица…
Денеска околу 10:45 часот пред влезот на…
Врнежите во Струмичкиот регион предизвикаа истекување на…
Врнежи, појава на град, грмежи и силен…
Синоќа во малата сала на НУЦК „Антон…
Стево Пендаровски освои 436.012, односно 51,67% од…
Според ДИК, до 18:30 часот на територијата…
До 15:00 часот, 16.706 граѓани на општина…
Според податоците на Општинските изборни комисии во…
Во општините Струмица, Василево, Босилово и Ново…
Синоќа околу 01:40 часот после полноќ на…
Големиот христијански празник Велигден свечено беше одбележан…