Босилово

Жителите од населените места Босилово, Турново, Секирник,…
Денеска околу 15:30 часот екипа на Противпожарната…
Вработените во основните и средните училишта во…
Зурли и тапани ечеа во Секирник, традиционални…
Околу 19:30 часот на планината Огражден над…
Русалиите, жив споменик на егзодусот на Македонците…
СВР Струмица информира дека вчера околу 11:30…
СВР Струмица информира дека синоќа околу 21:30…
За прв пат во Струмица во организациија…
Познатиот шоумен, актер, пејач, кантавтор, Игор Џамбазов,…
Денеска околу 12:00 часот избувна пожар во…
Веќе деветта година Македонците од дијаспората кои…
Вечерва на летната сцена во ООУ „Гоце…