Босилово

Еуромакс Ресоурцес ја известува јавноста дека согласно…
Активисти на „Здрава котлина“ од Струмица кои…
Традиционално, веќе 25-та години, викендот во хотел…
Групацијата Трафигура преку својата подружница, инвестициската групација…
Синоќа градоначалникот на општина Босилово, Зоран Зимбаков…
Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев и…
Синоќа околу 21:30 часот на магистралниот пат…
Новиот градоначалник на општина Босилово од СДСМ…
Според конечните податоци од Општинската изборна комисија,…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат…
Кандидатот за СДСМ, Зоран Зимбаков е новиот…
Традиционално, веќе шеста година во селото Секирник,…
Градоначалникот Колев, отворајќи ја манифестацијата, ги поздрави…
Денеска (петок, 3 јули), во периодот од…
Во периодот на летниот училишен распуст, ООУ…
Општина Босилово останува и понатаму посветена, во…