Босилово

Веќе пет дена семејството на 28-годишната Марија…
СВР Струмица информира дека вчера околу 15…
Утрово околу 05:00 часот во селото Сарај,…
Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство информира…
Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство,…
Вчера во Парохиската црква „Свети Пророк Илија“…
Градоначалникот на општина Струмица, Коста Јаневски повторно…
ЈПКД „Огражден“ од Босилово ги информира жителите…
Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат…
Компанијата „Еуромакс Ресоурцес“ денеска поднесе тужба до…
Државната второстепена комисија веќе го даде долгоочекуваниот…
Жителите од населените места Босилово, Турново, Секирник,…
Денеска околу 15:30 часот екипа на Противпожарната…