Босилово

Пред една година 21-годишниот струмичанец, Стојче Јовановски…
Преку Програмата за развој на руралната инфраструктура,…
Министерството за образование информира дека 16 и…
Жители од населените места Иловица и Штука,…
Поради зачестените полски и шумски пожари деновиве,…
Еуромакс Ресоурцес (Еуромакс) викендов го презентираше проектот…
Учесниците на вториот регионален Форум за финансирање…
Традиционално, веќе 25-та години, викендот во хотел…
Групацијата Трафигура преку својата подружница, инвестициската групација…
Синоќа градоначалникот на општина Босилово, Зоран Зимбаков…
Синоќа околу 21:30 часот на магистралниот пат…
Новиот градоначалник на општина Босилово од СДСМ…