Испечатете ја страната

Во Струмица отворена канцеларија на ИНТЕГРА – македонска конзервативна партија

Сабота, 15 Февруари 2020

Синоќа во Струмица на улицата „Младинска“, во зградата „Мавровка“, е отворена канцеларија на ИНТЕГРА – Македонска конзервативна партија.

Ова е 22 канцеларија на ИНТЕГРА во државата од планираните 33, во која ќе функционира Општинскиот комитет на партијата во Струмица.

„Интересот на нацијата расте за она кое го говори ИНТЕГРА, за нашата нова политичка визија, довербата на нацијата е неверојатно висока во дадениот момент, секаде кадешто одиме и го погледнеме нашиот народ во очи. Нема триење, нема отпор, едноставно луѓето не прифаќаат, ја сакаат мојата реторика, ја сакаат нашата политичка визија. Едноставно ни веруваат луѓето и сакаат да ме слушнат, сакаат да ја слушнат физијата на ИНТЕГРА, а фала му на Бога и имаме што да кажеме, за нашата Програмска платформа и особено Изборната платформа која е во финална фаза пред објавување за претстојните Парламентарни избори“ – вели Љупчо Ристовски, претседател на ИНТЕГРА, кој присуствуваше на отворање на канцеларијата на ова партија во Струмица.

Ристовски пред струмичани, кои присуствуваа на отворањето на канцеларијата, говореше дека ИНТЕГРА ќе претставува една хидрогенска бомба за умовите, не само за нацијата, туку и за политички противници и од лево и од десно, и за ВМРО-ДПМНЕ и за СДСМ.

„Ние навистина претендираме она што ќе го изнесеме на политичката сцена да направи вистински препород. Ја најавуваме новата македонска рененсанса на прагот на третата декада на 21-от век. Имаме висока амбиција, немаме комплекси на пониска вредност во однос на другите партии. Значи стара слава во Македонија повеќе нема да поминува. 30 години Македонија е доведена на ивицата на провалијата, на дно кое не можевме да го замислиме пред 30 години и од тука и нашата порака која ја праќаме насекаде во Македонија, да луѓето сериозно размислат, да го напрегнат својот ум, да го исцедат најдоброто од себе, целиот свој личен потенцијал да го изнесат на површина и да бидат додадена вредност во процесите коишто ги води ИНТЕГРА, за доброто свое, на себе си, на своето семејство, но и на нацијата и татковината“ – кажа Ристовски, потенцирајќи дека ретки се тие историски моменти кога се има историска шанса да се влијае директно на историскиот исчекор на нацијата и државата.

Во однос на настапот за претстојната предизборна кампања, Ристовски вели дека засега ќе одат самостојно како нова политичка опција, иако разговараат со многу политички партии од овој патриотски блок, како што е ИНТЕГРА, но како што вели, премрежјата се сериозни, историскиот момент е сериозен, сондажите на теренот ни даваат за право да држиме ваква стаменита и независна позиција во оваа фаза и во овој момент, а не знаеме времето и миговите што ќе донесат.

Неможе да се пријавите самите

  • Права:

    © Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземање текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот www.StrumicaNet.com е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува...

     

Галерија

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Денеска 38 нови случаи на Ковид-19, двајца починаа

Денеска 38 нови случаи на Ковид-19, двајца починаа

Мај 28, 2020 Вести

Во последните 24 часа направени се 560 тестирања, а регистрирани се 38 нови случаи на Ковид-19. По градови, во Скопје 24, во Куманово и Штип 4, Во Тет...

Корисниците на платежните картички за купување на македонски производи парите ќе ги добијат до 3 јули, а треба да ги потрошат до 31 јули

Корисниците на платежните картички за купување на македонски…

Мај 28, 2020 Вести

Корисниците на платежните картички за купување на македонски производи и услуги од домашни компании од третиот владин сет на економски мерки своите 9...

Прекинато е водоснабдувањето во реонот кај транзитниот пат

Прекинато е водоснабдувањето во реонот кај транзитниот пат

Мај 28, 2020 Вести

Од ЈПКД „Комуналец“ Струмица информираат дека денеска (четврток, 28 мај), до 13.00 часот, поради изведба на водоводната мрежа без водоснабдување ќе би...

Во денешната крводарителска акција под покровителство на „АЛ-МАКС“ собрани 40 единици крв

Во денешната крводарителска акција под покровителство на „АЛ…

Мај 27, 2020 Вести

Денеска во Службата за трансфузиона медицина во Струмица се организираше крводарителска акција под покровителство на Рафинеријата за масло „АЛ-МАКС“ о...

Утре се отвораат кафетериите и рестораните со работно време до 22:00 часот, на маса по двајца, четворица ако се семејство

Утре се отвораат кафетериите и рестораните со работно време …

Мај 27, 2020 Вести

Од утре, четврток, 28 мај може да отпочнат со работа кафетериите и угостителските објекти со посетители во отворените делови на овие објекти (тераси)...

Тројца почината од Ковид-19, 25 новозаразени и 17 оздравени пациенти

Тројца почината од Ковид-19, 25 новозаразени и 17 оздравени …

Мај 27, 2020 Вести

Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа тројца пациенти со Ковид-19 починале. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни ...

Се проширува дистрибутивната гасоводна мрежа во општина Струмица за дополнителни 7 километри

Се проширува дистрибутивната гасоводна мрежа во општина Стру…

Мај 27, 2020 Вести

Деновиве започна проширувањето на дистрибутивната гасоводна мрежа во општина Струмица во должина од 7 километри, во рамките на проектот за подобрување...

Од утре се укинува полицискиот час, од четврток се отвораат угостителските објекти

Од утре се укинува полицискиот час, од четврток се отвораат …

Мај 26, 2020 Вести

Премиерот Оливер Спасовски соопшти дека од утре, среда, 27 мај се укинува полицискиот час во државата, а угостителските објекти од четврток, 28 мај ќе...