Никола Андонов и официјално избран за кандидат за градоначалник

Петок, 15 Март 2019

Познатиот Струмички бизнисмен од Колешино, Никола Андонов доби едногласна поддршка на Општинска Конференција на СДСМ Ново Село, да биде кандидат за градоначалник на општина Ново Село од оваа партија на предвремените Локални избори за избор на градоначалник, кои ќе се одржат на 21 април.

На синоќешната Конференција, покрај делегатите и кандидатот за градоначалник, присуствуваше и потпретседателот на СДСМ и градоначалник на Штип, Благој Бочварски.

„Имаме цел, а целта ни е победа. Треба да направиве добра стратегија, да бидеме добро организирани и да почекаме резултати. Резултатите, според мене, со моето искуство, со моето знаење, ќе бидат единствено ако сите ние бидеме обединети. Има двајца кандидати за градоначалник, јас и Николчо Стоилков. Се надевам дека сите вие ќе застанете зад мене, за една цел, да ја постигнеме сите заедно. Успехот е на сите заедно, успехот ќе биде и на општина Ново Село и на Никола Андонов и на сите вас“ - рече во своето обраќање до делегатите и членовите на ОО на СДСМ Ново Село, Никола Андонов.

Никола Андонов беше градоначалник на општина Ново Село во периодот од 2005 до 2009 година. Андонов во својот мандат успеа да ја екипира општина Ново Село со сите потребни одделенија и тела. Го постави костурот на функционирање и развој на општината, а заедно со неговите колеги од општините Босилово и Василево ја формираа и заедничката општинска администрација, проект што беше поздравен и пофален од УНДП и сите министерства во државата.

  • Права:

    © Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземање текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот www.StrumicaNet.com е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува...

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Фудбалерите на „Академија Пандев“ КУП пехарот го носат во Струмица

Фудбалерите на „Академија Пандев“ КУП пехарот го носат во Ст…

Мај 22, 2019 Вести

ФК „Академија Пандев“ од Струмица е победник на 27-то финале во Купот на Македонија и за првпат по клупската историја го освои трофејот во најмасовнот...

ФИНАЛЕ НА КУПОТ: Академија Пандев по пехар за историја

ФИНАЛЕ НА КУПОТ: Академија Пандев по пехар за историја

Мај 22, 2019 Вести

Фудбалерите на ФК „Академија Пандев“ денеска против ФК „Македонија ЃП“ го игра првото КУП финале во својата историја. Натпреварот се игра на Националн...

Ракометарите на Македонија против Грција, место во Скопје ќе играт во Струмица

Ракометарите на Македонија против Грција, место во Скопје ќе…

Мај 22, 2019 Вести

Ракометната репрезентација на Македонија одново ќе игра натпревар надвор од Скопје. Како што е објавено на официјалната страна „ЕХФ“ Македонија натпре...

Струмичанецот Митко Ников со прва награда за Веб платформа за подобра интерактивна настава

Струмичанецот Митко Ников со прва награда за Веб платформа з…

Мај 22, 2019 Вести

17-годишниот струмичанец Митко Ников, ученик во трета година при СОУ „Јане Сандански“ во Струмица го освои првото место на средношколскиот натпревар з...

Годишен концерт на Музичкото училиште „Боро Џони“ во чест на патронот

Годишен концерт на Музичкото училиште „Боро Џони“ во чест на…

Мај 22, 2019 Вести

Општинското основно музичко училиште „Боро Џони“ од Струмица, синоќа го одржа својот Годишен концерт, во чест на својот патрон - 75 години од убиствот...

Фирма за достава има потреба од работници

Фирма за достава има потреба од работници

Мај 22, 2019 Веб Билборд

Фирма за достава има потреба од работници со полно или скратено работно време. Кандидатите потребно е да имат возачка дозвола од „Б категорија“, а пож...

„Паркиралишта Струмица“ ги обновува пешачките премини во градот

„Паркиралишта Струмица“ ги обновува пешачките премини во гра…

Мај 21, 2019 Вести

За зголемување на безбедноста на сите учесници во сообраќајот, Јавното претпријатие „Паркиралишта Струмица“ ја обновува хоризонталната сигнализација в...

ФОТО: Прекрасна убавина! Пречистителната станица за отпадни води прерасна во бајка од сликовниците

ФОТО: Прекрасна убавина! Пречистителната станица за отпадни …

Мај 20, 2019 Вести

Пречистителната станица за отпадни води кај Сачево, во близина на Струмица, од денеска изгледа како бајка од сликовниците. Животински свет, куќички во...