Дел од градот Струмица и неколку села во струмичко утре без струја, погледнете каде ќе има прекин

Вторник, 12 Март 2019

Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат дека утре (среда, 13 март), поради реализација на инвестициони зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија, ќе има прекин на електричната енергија, и тоа:

Од 12:30 до 14:00 часот – улиците во градот Струмица, „Браќа Миладинови“, „Мито Хаџивасилев Јасмин“ и „Панче Пешев“.

Од 14:00 до 15:30 часот – улицата „Страшо Пинџур“ и зградата на Основен Суд Струмица.

Од 09:00 до 11:00 часот – селата Варварица, Трибичино и Едрениково.

Од 11:00 до 13:00 часот – селата Дукатино, Радичево, Владевци, Сушево, како и фирмите Иљо Манев Радичево, Бензинска станица Владевци, Риле Пром, Агрохемија, како и предавателните пунктови над Сушево на ТВ Сител, ТВ Канал 5, Телеком, ВИП/ОНЕ, МРТВ.

Од 10:30 до 12:00 часот – селата Баница Водоча, Вељуса и Седларци, како и фирмите Агроконсталтинг Водоча, Силотер Водоча, а ќе има и краток прекин кај сите фирми кои се наоѓаат во Индустриска зона Север кај Струмица.

Од 13:00 до 15:00 часот – селата Нова Маала, Висока Маала, Добрашинци, викенд населба Турија, како и фирмите Дата Ресурси, Добрашинци Сепарација, Брана Турија, ХЕЦ Турија и ХЕЦ Езотерна.

  • Права:

    © Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземање текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот www.StrumicaNet.com е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува...

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Богородица Брзопослушница повторно низ Струмичките улици

Богородица Брзопослушница повторно низ Струмичките улици

Мар 20, 2019 Вести

Во спомен на пристигнувањето на иконата на Пресвета Богородица „Брзопослушничка“ и оваа година ќе биде одржана свечена литија во Струмица. Пред две г...

Во петок прекин на струјата на „Младинска“, во Баница и Просениково

Во петок прекин на струјата на „Младинска“, во Баница и Прос…

Мар 20, 2019 Вести

Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека поради реализација на инвестициони зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична...

Ученици од основните училишта цртаа на тема „Нацртај ја водата“

Ученици од основните училишта цртаа на тема „Нацртај ја вода…

Мар 20, 2019 Вести

Во рамките на културно-уметничкиот проект „Уметност и вода – магија на животот“, кој го спроведува Здружението за третман на вода со поддршка на Европ...

Повредена припадничка на Шумската полиција

Повредена припадничка на Шумската полиција

Мар 20, 2019 Вести

Припадничка на Шумската полиција денеска е повредена и пренесена во болницата во Струмица откако дрвокрадци удриле во два џипа на полицајците – објави...

Струмичанец уапсен на скопскиот аеродром

Струмичанец уапсен на скопскиот аеродром

Мар 20, 2019 Вести

Струмичанец бил уапсен вчера во 16:30 часот на граничниот премин „Меѓународен аеродром Скопје“. При пасошка контрола, било констатирано дека лицето П...

Со Флеш моб на 500 деца ќе биде одбележан денот на лицата со Даунов синдром

Со Флеш моб на 500 деца ќе биде одбележан денот на лицата со…

Мар 20, 2019 Вести

Утре е светскиот Ден на лицата родени со Даунов синдром – 21 март, а Здружението за помош и поддршка на лицата со Даунов синдром ќе го одбележени со и...

Здружението „ВЕРА“ и струмичкиот Црвен крст со Сертификат за благодарност од мрежата „Сите сити“

Здружението „ВЕРА“ и струмичкиот Црвен крст со Сертификат за…

Мар 19, 2019 Вести

Здружението на граѓани за помош и поддршка на лица со Даунов синдром „ВЕРА“ од Струмица и Општинската организација на Црвен крст во Струмица, денеска ...

Се нивелираат шахтите на повеќе улици во Струмица

Се нивелираат шахтите на повеќе улици во Струмица

Мар 19, 2019 Вести

Шахтите во градот Струмица кои се подигнати повеќе од потребното или кои се пропаднати во коловозот се нивелираат од страна на работните единици на ЈП...