Дел од градот Струмица и неколку села во струмичко утре без струја, погледнете каде ќе има прекин

Вторник, 12 Март 2019

Од ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информираат дека утре (среда, 13 март), поради реализација на инвестициони зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија, ќе има прекин на електричната енергија, и тоа:

Од 12:30 до 14:00 часот – улиците во градот Струмица, „Браќа Миладинови“, „Мито Хаџивасилев Јасмин“ и „Панче Пешев“.

Од 14:00 до 15:30 часот – улицата „Страшо Пинџур“ и зградата на Основен Суд Струмица.

Од 09:00 до 11:00 часот – селата Варварица, Трибичино и Едрениково.

Од 11:00 до 13:00 часот – селата Дукатино, Радичево, Владевци, Сушево, како и фирмите Иљо Манев Радичево, Бензинска станица Владевци, Риле Пром, Агрохемија, како и предавателните пунктови над Сушево на ТВ Сител, ТВ Канал 5, Телеком, ВИП/ОНЕ, МРТВ.

Од 10:30 до 12:00 часот – селата Баница Водоча, Вељуса и Седларци, како и фирмите Агроконсталтинг Водоча, Силотер Водоча, а ќе има и краток прекин кај сите фирми кои се наоѓаат во Индустриска зона Север кај Струмица.

Од 13:00 до 15:00 часот – селата Нова Маала, Висока Маала, Добрашинци, викенд населба Турија, како и фирмите Дата Ресурси, Добрашинци Сепарација, Брана Турија, ХЕЦ Турија и ХЕЦ Езотерна.

  • Права:

    © Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземање текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот www.StrumicaNet.com е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува...

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Фудбалерите на „Академија Пандев“ КУП пехарот го носат во Струмица

Фудбалерите на „Академија Пандев“ КУП пехарот го носат во Ст…

Мај 22, 2019 Вести

ФК „Академија Пандев“ од Струмица е победник на 27-то финале во Купот на Македонија и за првпат по клупската историја го освои трофејот во најмасовнот...

ФИНАЛЕ НА КУПОТ: Академија Пандев по пехар за историја

ФИНАЛЕ НА КУПОТ: Академија Пандев по пехар за историја

Мај 22, 2019 Вести

Фудбалерите на ФК „Академија Пандев“ денеска против ФК „Македонија ЃП“ го игра првото КУП финале во својата историја. Натпреварот се игра на Националн...

Ракометарите на Македонија против Грција, место во Скопје ќе играт во Струмица

Ракометарите на Македонија против Грција, место во Скопје ќе…

Мај 22, 2019 Вести

Ракометната репрезентација на Македонија одново ќе игра натпревар надвор од Скопје. Како што е објавено на официјалната страна „ЕХФ“ Македонија натпре...

Струмичанецот Митко Ников со прва награда за Веб платформа за подобра интерактивна настава

Струмичанецот Митко Ников со прва награда за Веб платформа з…

Мај 22, 2019 Вести

17-годишниот струмичанец Митко Ников, ученик во трета година при СОУ „Јане Сандански“ во Струмица го освои првото место на средношколскиот натпревар з...

Годишен концерт на Музичкото училиште „Боро Џони“ во чест на патронот

Годишен концерт на Музичкото училиште „Боро Џони“ во чест на…

Мај 22, 2019 Вести

Општинското основно музичко училиште „Боро Џони“ од Струмица, синоќа го одржа својот Годишен концерт, во чест на својот патрон - 75 години од убиствот...

Фирма за достава има потреба од работници

Фирма за достава има потреба од работници

Мај 22, 2019 Веб Билборд

Фирма за достава има потреба од работници со полно или скратено работно време. Кандидатите потребно е да имат возачка дозвола од „Б категорија“, а пож...

„Паркиралишта Струмица“ ги обновува пешачките премини во градот

„Паркиралишта Струмица“ ги обновува пешачките премини во гра…

Мај 21, 2019 Вести

За зголемување на безбедноста на сите учесници во сообраќајот, Јавното претпријатие „Паркиралишта Струмица“ ја обновува хоризонталната сигнализација в...

ФОТО: Прекрасна убавина! Пречистителната станица за отпадни води прерасна во бајка од сликовниците

ФОТО: Прекрасна убавина! Пречистителната станица за отпадни …

Мај 20, 2019 Вести

Пречистителната станица за отпадни води кај Сачево, во близина на Струмица, од денеска изгледа како бајка од сликовниците. Животински свет, куќички во...