Брилијантна изведба на Ленче Кукиќ во „Никад није касно“, го занеми жирито

Недела, 16 Декември 2018

Струмичанката Ленче Кукиќ и во вториот круг од балканското ТВ шоу „Никад није касно“, кое се емитуваше вечерва, со брилијантна изведба на нејзиниот раскошен глас. Таа ја пееше безвременската песна „Не иди од мене, злато мое“ од Мирјана Бешировиќ и го изненади жирито, но и публиката.

Аууу, браво Ленче, браво, пред се за изборот на песната, колку оддамна не сме ја слушнале“, коментираше водителката Драгана Катиќ, додека Жељко Јоксимовиќ рече дека за малку што не падна од столчето кога ја слушна Ленче како пее, честитајќи и за прекрасната интерпретација.

Ленче е една од тие што со сигурност ќе направи сигурни чекори после овој серијал на „Никад није касно. Треба сите да слушнат колку сте добри. Кукиќ се гордост на оваа емисија...“ - коментираше Саша Милошевиќ Маре.

Во ревијалниот дел Ленче, заедно со синот Иван, сопругот Горан, нејзиниот девер Зоран Кукиќ и гитаристот на групата „Јупитер“, Горан Алиќ, ја пееја песната „Не дирај моју љубав“, со кои ја воодушевија публиката и жирито. Ленче продолжува во третиот круг на „Никад није касно“.

Погледнете го видеото со изведбата на Ленче Кукиќ, но и изведбата на нејзиниот син Иван Кукиќ со останатите струмичани...

Неможе да се пријавите самите

  • Права:

    © Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземање текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот www.StrumicaNet.com е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува...

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

На 24 јули во Струмичкиот регион ќе се изврши повторно прскање против комарци

На 24 јули во Струмичкиот регион ќе се изврши повторно прска…

Јул 16, 2019 Вести

Центарот за развој на Југоисточниот плански регион во соработка со осумте општини од регионот организира второ авио-третирање против комарци за оваа г...

Покрај езерцето се одржа Вечер на поезија со Владимир Мартиновски

Покрај езерцето се одржа Вечер на поезија со Владимир Мартин…

Јул 15, 2019 Вести

Вечерва во прекрасниот амбиент кај езерцето во големиот Градски парк во Струмица, во рамките на „Струмица ОПЕН фестивал 2019“ се одржа традиционалната...

Струмичанецот Трајче Ѓоргиев запеја на фестивал во Молдавија, во октомври за прв пат и на „Макфест“

Струмичанецот Трајче Ѓоргиев запеја на фестивал во Молдавија…

Јул 15, 2019 Магазин

Прекрасниот вокал од Струмица, момчето кое го воодушевуваше Балканот за време на неговото учество на „Пинковите ѕвездички“, Трајче Ѓоргиев, настапи на...

За шест часа струмичката полиција казни 56 возачи за брзо возење

За шест часа струмичката полиција казни 56 возачи за брзо во…

Јул 15, 2019 Вести

Полициски служебници на СВР Струмица, вчера во периодот од 14:00 до 20:00 часот спровеле акциска контрола за откривање на возачи кои управуваат возила...

ФОТО: Чисти и дезинфекцирани контејнери

ФОТО: Чисти и дезинфекцирани контејнери

Јул 15, 2019 Вести

Викендот екипи од ЈПКД „Комуналец” извршија поправка и дезинфекција на контејнерите за отпад во градот Струмица. Од комуналното претпријатие велат де...

Вечерва поезија со Владимир Мартиновски покрај езерцето во паркот

Вечерва поезија со Владимир Мартиновски покрај езерцето во п…

Јул 15, 2019 Вести

Вечерва во Струмица, со почеток од 21:00 часот, покрај езерцето во големиот Градски парк ќе се одржи традиционалната „Вечер на поезија“ од програмата ...

Од денеска стартува кампањата „Твоето незнаење чини живот“ за бесплатни курсеви на возачите

Од денеска стартува кампањата „Твоето незнаење чини живот“ з…

Јул 15, 2019 Вести

Црвениот крст на Македонија бесплатно ќе ги обучува граѓаните за укажување прва помош. Кампањата под мотото „Твоето незнаење чини живот“ наменета за ...

Една жена со тешки повреди во сообраќајка кај Банско

Една жена со тешки повреди во сообраќајка кај Банско

Јул 15, 2019 Вести

Вчера во 15:45 часот на крстосницата од локалните патишта за село Габрово - село Банско и село Муртино, струмичко, се случила сообраќајна незгода поме...