ВМРО-ДПМНЕ ја состави листата за членови на Советот на општина Струмица предводена од д-р Никола Маџунков

Понеделник, 13 Септември 2021

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица по објавувањето на кандидатот за градоначалник на општина Струмица, Жан Дрвошанов, ја состави и листата со предлог кандидати за членови на Советот на општина Струмица.

Носител на советничката листа од ова партија на претстојните Локални избори, кои ќе се одржат на 17 октомври, е д-р Никола Маџунков. Еве ги сите 23 кандидат:

 1. Љилјана Коцева
 2. Владимир Ристов
 3. Сашко Милковски
 4. Тања Дедејска
 5. Киро Грковски
 6. Ѓорге Јовов
 7. Илија Илиев
 8. Елена Орцева
 9. Наташа Котева
 10. Драги Памуков
 11. Љубица Покрајчева
 12. Блаже Крстев
 13. Христијан Велков
 14. Снежана Пијанманова
 15. Алијаша Дурмишов
 16. Бранко Ѓоргиев
 17. Наташа Стојанова
 18. Весна Стојанова
 19. Бојан Стојанов
 20. Мери Ристова
 21. Никола Андонов
 22. Марија Колева

Инаку до Општинската Изборна комисија на општина Струмица се доставени 8 предлог советнички листи: од двете најголеми политички партии ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, Граѓанската група „Стига е“, Коалиција на ЛДП и ДОМ, Интегра – Македонска конзервативна партија, Демократска партија на турците, „Единствена Македонија“ и Група избирачи на Шефкет Асанов.

За градоначалник на општина Струмица ќе се тркат тројца кандидати: Костадин Костадинов предлог на СДСМ, Жан Дрвошанов од ВМРО-ДПМНЕ и Васе Витанов од ИНТЕГРА.

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Мицкоски со поддршка и за Ѓорѓе Божинов, кандидатот за градоначалник на општина Ново Село

Мицкоски со поддршка и за Ѓорѓе Божинов, кандидатот за градо…

Окт 21, 2021 Избори 2021

„Нашиот народ заслужува шанса и среќа. А, надежта покажана во првиот круг е токму патот кон промените и таа искра која ќе го осветли патот на успехот ...

Новоизбраниот градоначалник на Струмица, Костадин Костадинов на средби со граѓаните за креирање на новиот Буџет

Новоизбраниот градоначалник на Струмица, Костадин Костадинов…

Окт 21, 2021 Вести

Новоизбраниот градоначалник на општина Струмица, Костадин Костадинов уште пред да стапи на функцијата градоначалник, заедно со новоизбраните советници...

Бутик „ИМИЏ-М“ Струмица има потреба од девојка за примање на „online“ нарачки

Бутик „ИМИЏ-М“ Струмица има потреба од девојка за примање на…

Окт 21, 2021 Веб Билборд

Бутик „ИМИЏ-М“ од Струмица има потреба од девојка со познавање англиски јазик на работна позиција примање на „online“ нарачки. Подетални информации и ...

Амбасадорката на САД Кејт Мари Брнз во посета на струмичката гимназија „Јане Сандански“

Амбасадорката на САД Кејт Мари Брнз во посета на струмичката…

Окт 21, 2021 Вести

Амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Кејт Мари Брнз денеска беше во посета на СОУ „Јане Сандански“ во Струмица. По кратката средба со дире...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во општина Василево на средба со жителите на Добрашинци и Нова Маала

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во општина Василев…

Окт 21, 2021 Избори 2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска имаше средба со жители на Добрашинци и Нова Маала за поддршка во вториот изборен круг на кандидатот ...

Новиот градоначалник на општина Босилово, Ристо Манчев упати благодарност до граѓаните

Новиот градоначалник на општина Босилово, Ристо Манчев упати…

Окт 20, 2021 Вести

Новоизбраниот градоначалник на општина Босилово, Ристо Манчев од ВМРО-ДПМНЕ кој на изборите во недела ја доби довербата на мнозинството граѓани да ја ...

Градежниците го одбележаа празникот „Св. Тома“ – нов кум на манифестацијата Надица Ивановска од „Идеа Консалтинг“ Струмица.

Градежниците го одбележаа празникот „Св. Тома“ – нов кум на …

Окт 20, 2021 Вести

Во Манастирот „Св. Богородица Елеуса“ во Вељуса по 29-ти пат градежниците од струмичкиот регион организираат средба и го чествуваат празникот, својот ...

Некогашната „скривница“ во Струмица од вечерва е Градска уметничка галерија

Некогашната „скривница“ во Струмица од вечерва е Градска уме…

Окт 19, 2021 Вести

Ликовните уметниците од Струмица добија свое катче. Некогашната „скривница“ на плоштадот во Струмица, која се користеше и како просторија за регистрац...