ВМРО-ДПМНЕ: Костадинов е спремен да ги реализира бизнис интересите на одредени кругови во СДСМ

Вторник, 31 Август 2021

По објавувањето на кандидатурата на Костадин Костадинов за градоначалник на претстојните локални избори, од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица со реакција.

Денешната објава на СДСМ дека пратеникот Костадин Костадинов е кандидат за градоначалник на општина Струмица јасно ги потврдува сите досега објавени ставови на ВМРО-ДПМНЕ, Општински комитет Струмица.

Очигледно е дека актуелниот градоначалник не ја реализираше својата програма. Поголемиот дел од ветените проекти во изминатите 16 години останаа само на хартија, а некои од работите што беа направени останаа запоставени или веќе ги нема. 

Постојат структури во СДСМ кои имаат свои посебни интереси и такви желби за кои секој не е спремен да им ги остварува. Затоа тука е Костадин Костадинов кој е спремен да ги реализира сите оние проекти кои ќе бидат нужни за бизнис интересите на одредени кругови во СДСМ, блиски до неговиот ментор Зоран Заев.

Инаку, Костадин Костадинов веќе беше вршител на должноста Градоначалник на Струмица и веќе втор мандат е пратеник во Собранието и до сега за Струмица не сработи ништо посебно.

Тој заедно со сите партиски кадри кои ги однесоа во Скопје, за Струмица не направија ништо освен за бизнис интересите на партиската олигархија која во меѓувреме се збогати несразмерно.

Затоа, тие немат доволен рејтинг помеѓу сограѓаните во Струмица. 

Одлуката на партијата на власт јасно покажа дека ќе биде направен очаен обид да се спасува што се може во Струмица и дека ќе се користат сите расположливи средства.

Но, ВМРО-ДПМНЕ Општински комитет Струмица е спремен заедно со народот да им излезе во пресрет на сите предизвици.

На овие избори народот, струмичани, ќе им застанат на патот и ќе им покажат каде им е местото – стои во реакцијата на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Струмица.

Неможе да се пријавите самите

  • Права:

    © Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземање текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот www.StrumicaNet.com е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува...

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

„Борките“ од Струмица дел од хуманитарната манифестација „Напред Розово“

„Борките“ од Струмица дел од хуманитарната манифестација „На…

Сеп 26, 2021 Вести

Здружението „Борка - за секој нов ден“ денеска во Струмица организираше настан „Race for the Cure“, во рамките на 13-то издание на хуманитарната маниф...

Од 1 декември стартува со работа новоформираното Јавното претпријатие за грижа и заштита на бездомните животни

Од 1 декември стартува со работа новоформираното Јавното пре…

Сеп 26, 2021 Вести

Од 1 декември новоформираното Јавното претпријатие „Астра Луна“ во Струмица ќе започне со секојдневни активности за грижа и заштита на бездомните живо...

Гореше нискостеблеста шума кај Вељуса

Гореше нискостеблеста шума кај Вељуса

Сеп 26, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Противпожарната единица на Струмица денеска интервенирала во атарот на селото Ваељуса, каде гореше нискостеблеста шума. Интервенирале 13 пожарникари с...

Премиерот Заев со семејството ја исполнија граѓанската должност и се попишаа на Пописот 2021

Премиерот Заев со семејството ја исполнија граѓанската должн…

Сеп 26, 2021 Вести

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, заедно со своето семејство во својот дом во Струмица, ја исполни граѓанската долж...

Двајцата кандидати за градоначалник на општина Василево се обврзаа дека кампањата ќе ја водат во духот на демократијата

Двајцата кандидати за градоначалник на општина Василево се о…

Сеп 24, 2021 Избори 2021

И кандидатите за градоначалник на општина Василево, Славе Андонов од ВМРО-ДПМНЕ и Марјан Јанев од СДСМ го потпишаа Кодексот за фер и демократски избор...

Зоран Зимбаков и Ристо Манчев - кандидати за градоначалник на општина Босилово го потпишаа Кондексот за фер и демократски избори

Зоран Зимбаков и Ристо Манчев - кандидати за градоначалник н…

Сеп 24, 2021 Избори 2021

Зоран Зимбаков од СДСМ и Ристо Манчев од ВМРО-ДПМНЕ, кандидати за градоначалник на општина Босилово се обврзаа дека за време на предизборната кампања...

Кандидатите за градоначалник на општина Ново Село потпишаа Кодекс за фер и демократски избори

Кандидатите за градоначалник на општина Ново Село потпишаа К…

Сеп 24, 2021 Избори 2021

Двајцата кандидати за градоначалник на општина Ново Село, Ѓорги Божинов од ВМРО-ДПМНЕ и Звонко Ангелов од СДСМ, денеска го потпишаа Кодексот за фер и ...

Пописот завршува на 30 септември, од утре граѓаните кои не се попишани сами ќе можат да го направат тоа во општината

Пописот завршува на 30 септември, од утре граѓаните кои не с…

Сеп 24, 2021 Вести

Заклучно до денеска до 12:00 часот попишани се вкупно 1.395.000 граѓани, над 435 илјади домаќинства и над 600 илјади станови, а се самопопишани 195.47...