Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на пратеникот Костадин Костадинов

Четврток, 03 Јуни 2021

По денешната прес конференција на пратеникот Костадин Костадинов со реакција од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица.

Почитувани сограѓани ако сте го слушале овој глас со отровна реторика сигурно ви е јасно дека станува збор за некој кој со сеење магла предизвика економска и политичка пропаст на нашата Македонија.

Државата економски е разорена, здравствената криза уништи семејства и бизниси, во криминал се фатени луѓе од целиот врв на СДСМ но, нив народски кажано „лед не ги леди“. 

Договараат разни национални предавства и, во меѓувреме си делат тендери, се грижат за перспективите на марихуаната, си делат работни места на партиски активисти.

Ете денеска пратеникот од Северна Македонија, Костадин Костадинов излегува да раскаже за капиталните инвестиции на најнеспособната Влада во историјата на Македонија. 

Тоа биле, замислете: градинка, крак на болница, пат и мост и слични работи кои не би требало да ги спомнува ниту на состанок во неговата партија, а камоли на прес конференција на СДСМ за која е познато дека веќе 16 години е на власт во Струмица.

Денеска пратеникот Костадинов требаше да каже колку е реализирана нивната програма и зошто не е остварено она што е ветено. Тоа ќе беше доволно.

Народот веќе не му верува на СДСМ во очи на претстојните избори и, ваквите панични настапи ќе бидат претпоставуваме чести.

Неможе да се пријавите самите

  • Права:

    © Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземање текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот www.StrumicaNet.com е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува...

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

„Happy Pluto Pizza Factory“ итно има потреба од работничка

„Happy Pluto Pizza Factory“ итно има потреба од работничка

Јун 16, 2021 Веб Билборд

„Happy Pluto Pizza Factory“ Струмица итно има потреба од девојка за работна позиција помошничка на пица мајстор. Пријавување и повеќе информации на: 0...

Актерите од струмичкиот театар утре два часа ќе ја блокираат раскрсницата пред зградата на Општина Струмица

Актерите од струмичкиот театар утре два часа ќе ја блокираат…

Јун 15, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Иницијативниот одбор на иницијативата „Култура или Фис-култура“ ја информира струмичката јавност дека утре, (среда, 16 јуни), од 11:00 до 13:00 часот ...

Се отвораат карневалите низ Европа, струмички карневалисти на карневал во Албанија

Се отвораат карневалите низ Европа, струмички карневалисти н…

Јун 13, 2021 Вести

Струмичкиот карневал и традицијата на градот под Царевите кули претставени пред публиката во Албанија. На покана од Центарот за уметност и култура-те...

„Angels“ бара девојка за работа во бутикот

„Angels“ бара девојка за работа во бутикот

Јун 13, 2021 Веб Билборд

„Angels“ бара девојка за работа во бутикот. Пријавување на Facebook и Instagram профилите на бутикот: www.facebook.com/AngelsStrumica www.instagram...

Отворена канцеларија на премиерот Зоран Заев во Струмица за непосредни средби со граѓаните

Отворена канцеларија на премиерот Зоран Заев во Струмица за …

Јун 12, 2021 Вести

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, денеска во Струмица ја отвори Канцеларијата за непосреден контакт со граѓаните. ...

Трет ден блокада во центарот на Струмица

Трет ден блокада во центарот на Струмица

Јун 10, 2021 ФЛЕШ ВЕСТИ

Трет ден блокирана главната раскрсница пред ТЦ „Глобал“ во Струмица. Блокадите кои ги има во повеќе градови во терминот од 15 до 17 часот се организир...

Струмичката полиција приведе 36-годишен жител од Василево, кај него пронајдено марихуана и малолетничка која живеела во неговиот дом

Струмичката полиција приведе 36-годишен жител од Василево, к…

Јун 09, 2021 Вести

Денеска во Василево, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Т.М.(36) од Василево. При претрес во неговиот дом, извршен со судска на...

„Да и девојките играат фудбал“ - промовирана родовата еднаквост во фудбалот

„Да и девојките играат фудбал“ - промовирана родовата еднакв…

Јун 08, 2021 Вести

Во организација на ЖФК „Тиверија“, а со поддршка на градоначалникот и Советот на општина Струмица, денеска во спортската сала на СОУ „Димитар Влахов“ ...