Вести

Утрово во Струмица измерени -4°C, најстудено било…
Девојките на ОК „Наковски Волеј“ од Струмица
Вчера околу 19:00 часот, 17-годишна девојка од…
Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо…
Струмичка Беласица и официјално ги промовираше петте…
Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо…
Филип Трајановски е нов играч на ФК…
Јавното претпријатие „Паркиралишта Струмица“ започна со градежните…
Мотоциклист е тешко повреден откако паднал во…
Во пресрет на пролетниот дел од одбојкарското…
Вчера во 13:00 часот во Полициската станица…
Министерството за внатрешни работи веќе покренало пет…
Вечерва околу 21:00 часот, на патот Струмица
СОУ „Јане Сандански“ од Струмица е првото…
Екипите на ЈПКД „Комуналец“ го исчистија и…
Сениорскиот тим на струмичкиот прволигаш Академија Пандев…