Сообраќајка во валандовско Пирава, тешко повредено 13-годишно девојче

Недела, 05 Август 2018

Вчера во 4:15 часот во населеното место Пирава, валандовско се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Фолксваген“ со струмички регистерски таблици управувано од К.Б. (26) од Струмица и патничко моторно возило „Рено“ со словенечки регистерски таблици управувано од Д.С. (25) со престој во Р.Словенија.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле едно девојче на возраст од 13 години и С.В. (44) од Струмица, сопатници од возилото „Фолксваген“, кои што по укажаната лекарска помош во Јавната здравствена установа Гевгелија биле пренесени во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Со телесни повреди се здобиле и другите сопатници од „фолксвагенот“, Г.И. (46), С.И. (45), А.А. (45), М.А. (23) и А.А. сите од Струмица и по укажаната лекарска помош биле пуштени на домашно лекување.

Со телесни повреди се здобила и 17-годишна сопатничка од возилото „Рено“ констатирани од страна на лекар од Медицинскиот центар во Струмица, по што била пуштена на домашно лекување. Извршен бил увид на местото на настанот од страна на Полициската станица Валандово и се работи на целосно расчистување на случајот.

  • Права:

    © Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Превемање текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот www.StrumicaNet.com е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува...

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Вечерва Денови на маргинализирани уметности во Струмица

Вечерва Денови на маргинализирани уметности во Струмица

Окт 17, 2018 Струмица

„Денови на маргинализирани уметности“, посветен на сатирата, афоризмот и карикатурата, што ќе се одржи вечерва во 19:00 часот во фоајето на Центарот з...

Уништена урбаната опрема во Бежански парк

Уништена урбаната опрема во Бежански парк

Окт 16, 2018 Струмица

Непознати сторители дивееле во малиот „Бежански парк“ кај ЕВН Македонија, познат како „Паркот на децата – бегалци“. Ја уништиле урбаната опрема, клупи...

Струмица дел од акцијата „Нахрани 10.000“

Струмица дел од акцијата „Нахрани 10.000“

Окт 16, 2018 Струмица

На два пункта, пред маркетот „Тинекс“ и пред влезот на ТЦ „Глобал“, струмичани донираат храна, покажуваајќи ја својата хуманост, по повод 16 октомври...

Се одржа завршната Конференција од проектот за реконструкција на Детската градинка „Сонце“ во Ново Село

Се одржа завршната Конференција од проектот за реконструкциј…

Окт 15, 2018 Струмица

Денеска во малата сала на ресторанот „Сонце“, Општина Ново Село ја одржа завршната Конференција, како дел од активностите од проектот со референтен бр...

Утре во Струмица донаторска акција „Нахрани 10.000“

Утре во Струмица донаторска акција „Нахрани 10.000“

Окт 15, 2018 Струмица

Сите хумани граѓани и компании може да донираат храна во рамки на акцијата „Нахрани 10.000“, која ќе се одржи утре, 16 октомври, по повод Светскиот де...

Дејанчо Ефтимов „За слободата, владеење на правото и правната држава“

Дејанчо Ефтимов „За слободата, владеење на правото и правнат…

Окт 15, 2018 Струмица

Вчера во Ново Село, во организација на Унија на млади сили при ВМРО-ДПМНЕ, се одржа трибина на тема: „За слободата, владеење на правото и правната држ...

ЕКСКЛУЗИВНО: Тарик Филиповиќ со Ќиро доаѓа во Струмица

ЕКСКЛУЗИВНО: Тарик Филиповиќ со Ќиро доаѓа во Струмица

Окт 15, 2018 Струмица

Македонската публика го засака пред 15 години кога со квизот „Кој сака да биде милионер“ го доби и прекарот „хрватскиот милионер“. Тарик Филиповиќ, ед...

Во неизвесен натпревар до последната секунда струмичките ракометари со  победа 27:26 против „Младост 09“

Во неизвесен натпревар до последната секунда струмичките рак…

Окт 15, 2018 Струмица

Ракометарите на „Астраион“ ги нижат своите победи во Првата ракометна лига на Македонија. Го имат и најдобриот стрелец, Иванче Ончев, кој со 38 погодо...