Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на средба со млади струмичани

Вторник, 13 Март 2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, од денеска започнува интензивни теренски посети низ градовите и селата на средби со граѓани. Средбите ги започна од Струмица, со младите членови на ВМРО-ДПМНЕ.

„Младите ме информираа за сета онаа ситуација којашто се случува во Република Македонија, поготово во нивниот град. Разговаравме околу актуелните политички и економски теми, посебно се загрижени за застојот во економијата, бидејќи не гледат перспектива. Со ваква економија којашто е на дното во Европа навистина се загрижени за својата иднина. Ние не смееме да дозволиме уште една генерација да изгубиме, изгубивме многу генерации. Токму затоа тука е ВМРО ДПМНЕ, помеѓу нив да собере идеи, да собере предлози, коишто понатаму, заедно со оние коишто ги имаме веќе разработено, да ја креираме таа нова програма, којашто ќе донесе нова надеж за подобра иднина и поквалитетна иднина за сите граѓани во Република Македонија“ - изјави Мицкоски по средбата со младите.

На средбата со младите, на Мицкоски друштво му правеа и првите луѓе на струмичкото ВМРО-ДПМНЕ, претседателот на Општинскиот комитет, Александар Донев, претседателката на Унија на жени, Тања Достинова Запрова и претседателот на Унија на млади сили, Владимир Ристов.

Во текот на денот Мицкоски ќе го посети Месниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Вељуса, а вечерва ќе одржи и состанок со Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица. /Р.Ѓ./

  • Права:

    © Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземање текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот www.StrumicaNet.com е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува...

.

.

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

Струмичкиот театар со „Царот Владислав“ ќе го одбележи 27-ми март Денот на театарот

Струмичкиот театар со „Царот Владислав“ ќе го одбележи 27-ми…

Мар 23, 2018 Струмица

По повод светскиот Ден на театарот - 27 март, во вторник Народниот театар „Антон Панов“ од Струмица ќе го одбележи денот со изведба на претставата „Ца...

Ученици од Струмичката гимназија меѓу најдобрите математичари на Државниот натпревар

Ученици од Струмичката гимназија меѓу најдобрите математичар…

Мар 23, 2018 Струмица

Покрај ученици од СОУ „Никола Карев“ и тројца ученици од СОУ „Јане Сандански“ од Струмица со награди се вратија од Државен натпревар по математика. И...

И годинава Мартин Динев од СОУ „Никола Карев“ меѓу најдобрите математичари

И годинава Мартин Динев од СОУ „Никола Карев“ меѓу најдобрит…

Мар 23, 2018 Струмица

На 61-от Државен натпревар по математика за средните училишта, кој се одржа викендот на Машинскиот факултет во Скопје, ученикот Мартин Динев од трета ...

Александра Јанева стана милионер со Еве ме пак!

Александра Јанева стана милионер со Еве ме пак!

Мар 23, 2018 Магазин

Денес поп-пејачката Александра Јанева стана втор струмичанец со 1.000.000 прегледи на музичката платформа YouTube. Претходно, тоа му успеа само на тру...

Објавен е повикот за изразување на интерес за проекти за развој на туризмот

Објавен е повикот за изразување на интерес за проекти за раз…

Мар 22, 2018 Струмица

Општините, јавните институции, Центрите за регионален развој, граѓанските здруженија, малите и средни претпријатија, туристичките агенции, имаат на ра...

Училиште во кое сонувањето и имагинацијата се единствените предмети: Арт студио за деца и млади „АРТ СМАРТ”

Училиште во кое сонувањето и имагинацијата се единствените п…

Мар 22, 2018 Магазин

Во Центарот за интелектуални услуги, образование и советување „ХАЈЛЕНД ЕДУ“ во Струмица, веќе пет години работи, единственото во градот Струмица Арт с...

Младинскиот совет ќе го одбележи својот јубилеј, една деценија постоење

Младинскиот совет ќе го одбележи својот јубилеј, една децени…

Мар 22, 2018 Струмица

Во сабота, 24 март во НУЦК „Антон Панов“, Младински совет на општина Струмица ќе го прослави својот јубилеј - една деценија постоење и градење општина...

Струмичанец се задоволувал полово пред друг, заработи кривична

Струмичанец се задоволувал полово пред друг, заработи кривич…

Мар 22, 2018 Струмица

СВР Струмица поднесе кривична пријава против 24-годишниот К.А. од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „задоволување ...