Струмица

По повод светскиот Ден на театарот - 27 март, во вторник Народниот театар „Антон Панов“ од Струмица ќе го одбележи…
Покрај ученици од СОУ „Никола Карев“ и тројца ученици од СОУ „Јане Сандански“ од Струмица со награди се вратија од…
На 61-от Државен натпревар по математика за средните училишта, кој се одржа викендот на Машинскиот факултет во Скопје, ученикот Мартин…
Општините, јавните институции, Центрите за регионален развој, граѓанските здруженија, малите и средни претпријатија, туристичките агенции, имаат на располагање 14,3 милиони…
Во сабота, 24 март во НУЦК „Антон Панов“, Младински совет на општина Струмица ќе го прослави својот јубилеј - една…
СВР Струмица поднесе кривична пријава против 24-годишниот К.А. од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „задоволување…
СВР Струмица го потврди синоќешниот настан што се случи во казиното „Сенатор“ во Струмица, информирајќи дека лицето е приведено. Станува…
Општина Струмица како еден од потенцијалните корисници на подгрантовата шема на Проектот за локална и регионална конкурентност, кој се финансира…
На првиот ден од пролетта, Струмица осамна со снежна покривка. Од утрово врнежни од дожд и снег, така е низ…
Вечерва на социјалните мрежи се појави видео во кое се гледа како е демолирано казино на „Сенатор“ во Струмица. Според…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека во петок, 23 март, ќе има прекини на електричната енергија во неколку…
Девојките на ОК „Наковски Волеј“ по денешната победа во Тетово над одбојкарките на „Универзитет Тетово“ се на чекор до КУП…
Градоначалникот на општина Струмица, Коста Јаневски, денеска одржа работна средба со Драган Николиќ, државен секретар во Министерството за одбрана и…
Учениците и наставниците од општинското основно училиште „Сандо Масев“ во Струмица, го одбележаа 21 март, Ден на лицата со Даунов…
Градоначалникот Коста Јаневски денеска беше домаќин на децата со Даунов синдром и нивните родители - членови на здружението за помош…
По повод меѓународниот Ден на среќата, 20-ти март, денеска во Струмица се одржаа низа активности предводени од Здружението за среќа…