Струмица

Управата за хидрометеоролошки работи најавува дека денеска ќе биде сончево со умерена облачност, топло и ветровито. Попладне облачноста ќе се…
Организаторите го утврдија терминот на годинашното седмо издание на „Струмица Опен Фестивал“, ќе се одржува од 10 до 19 август,…
„Ова книга својот зародиш го најде меѓу луѓето со кои 8 години споделував радости, таги, успеси, неуспеси, паѓања и кревања.…
Градоначалникот на општина Струмица, Коста Јаневски, денеска учествуваше на трибината на која се промовираше јавниот повик за доделување грантови од…
Од регионалниот Центар за управување со кризи во Струмица информираат дека во моментот без напојување со електрична енергија се централното…
Синоќа околу 22:00 часот на магистралниот пат Штип - Радовиш, во близина на Штип, дошло до судир помеѓу патничко возило…
Познатата струмичка поетеса Вања Изова Велева, утре (петок, 16 март), во НУЦК „Антон Панов“ во Струмица ќе ја промовира својата…
Советот на општина Струмица ги усвои кварталниот извештај за извршувањето на буџетот за четвртиот квартал од 2017 година, годишниот извештај…
СВР Струмица поднесе кривична пријава против вработена во „Македонска Пошта“ Струмица за сторено кривично дело „затајување’’ - информираат од Струмичката…
Вчера во Битола и Тетово беа одиграни првите полуфинални натпревари на фудбалскиот Куп на Македонија. Бранителот на трофејот Пелистер со…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека поради реализација на инвестициони зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со…
Педијатриското одделение во Струмичката болница со само двајца специјалисти. Педијатрите не само што прегледуваат на дневна амбуланта и се и…
Со денешниот натпревар во Битола, ФК Академија Пандев од Струмица ја започнува првата полуфинална фаза од националниот фудбалски Куп на…
Од ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информираат дека поради реализација на инвестициони зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со…
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, од денеска започнува интензивни теренски посети низ градовите и селата на средби со граѓани. Средбите…
Секоја година во овој период Општина Струмица објавува јавен повик за прибирање проекти од невладините организации, кои ќе се реализираат…