Екипа: Седумте капитенски потези на Горан Пандев во мундијалскиот циклус

11 Октомври 2017

Македонскиот спортски портал www.ekipa.mk, ги одбра седумте најдобри капитенски потези на струмичанецот Горан Пандев во мундијалскиот циклус.

Според „Екипа“, Пандев е најголемиот фудбалер во историјата на Македонија. За него со голем респект зборуваат и Џанлуиџи Буфон, Џорџо Кјелини, селекторот Џампјеро Вентура… а тој е толку обичен кога е меѓу Македонците, во својата земја, кога го носи дресот на Македонија. Тоа само ја покажува неговата човечка големина, дека ѕвездите се раѓаат на фудбалскиот терен, но луѓето се поважни во обичниот живот.

Седумте негови потези кои оставија белег на квалификацискиот циклус. Погледнете ги на следниот линк >>>